FIlm: Nenastoupili / Nicht eingestiegen

20. 12. 2020 31. 12. 2020 Online událost

CZ 2019, 10:48 min., v německém znění

Eva je malé děvčátko z Prahy, které se narodilo v roce 1940 do židovské rodiny. Když jí jsou dva roky a její bratr je ještě miminko, musí jako ostatní židovské rodiny nastoupit do vlaku, který by je odvezl z Prahy. Jejich rodiče však tento rozkaz neuposlechnou a místo toho se ukryjí. Pro celou rodinu tímto začíná velice nebezpečné období.                                                                                                                      

Eva Benešová, která je nyní již babičkou, navštívila o mnoho let později  základní školu ve středočeských Choceradech a vyprávěla zde dětem svůj napínavý životní příběh.

75 žáků a žaček bylo vyprávěním tak fascinováno, že se rozhodli vytvořit na motivy tohoto příběhu animovaný film pro děti. Se samotným provedením jim pomohla učitelka Miroslava Bažantová a režisérka animovaných filmů Magdalena Kvasničková (Ultrafun). Animovaný film je během svátků možné shlédnout v německém znění.

Produkce spolku „Cesta tam a zase zpátky, zs“, podporováno základní školou v Choceradech, financováno Ministerstvem kultury ČR, Nadací pro přeživší holocaustu, Německo-českým fondem budoucnosti a Brémským spolkem pro německo-českou spolupráci e.V. 

  • Nutná je registrace do 17.12.2020, kterou naleznete pod tímto odkazem: https://nenastoupili.eventbrite.de
  • Všem přihlášeným účastníkům budou na e-mail poslány přihlašovací údaje.


Partneři této události

Informace o události

  • Název události: FIlm: Nenastoupili / Nicht eingestiegen
  • Datum: 20. 12. 2020 31. 12. 2020
  • Adresa: Online událost

Podobné události