DokuMontag online: Hovory o nevěře / Talking About Adultery

Po 08. 03. 2021 Online událost

USA, CZ 2019, 72 min., původní anglické znění / české titulky, režie: Bára Jíchová Tyson

V otevřených výpovědích manželů, manželek i milenců ukazuje výrazně stylizovaný introspektivní snímek různé podoby manželství a pátrá po smyslu této instituce v pozdně konzumní společnosti. Prostřednictvím obrazově dominujícího textového rozhovoru ústřední dvojice R. a B. se divák postupně identifikuje s příběhy anonymních hrdinů, kteří bilancují naplnění lásky a sexuality v partnerských vztazích, vyrovnávají se se svým zklamáním nebo popisují nově objevenou hodnotu manželství. Metafory a koláže vyjadřují autorčinu perspektivu, a nakonec i překvapivý životní zvrat spojený s natáčením.  

DocuMondays online: Powerful Voices

Online filmový program Powerful Voicespředstavuje současnou práci českých dokumentaristek. Témata jejich tvorby jsou velice rozmanitá, zabývají se sociologickými a psychologickými otázkami, reflektují sociální diskurzy v České republice i na celém světě a stále znovu se dotýkají politických otázek, přičemž rozvíjejí vlastní silný rukopis. Společně s českými partnery DAFilms CZ a Institutem dokumentárního filmu (IDF)uvádějí Česká centra výběr zajímavé tvorby posledních let.    

  • Film lze od 00:00 do 24:00 hodin bezplatně sledovat na portálu dafilms.cz, je nutná krátká registrace      
  • K dokumentárnímu filmu navazuje diskuze v anglickém jazyce s režisérkou Bárou Jíchovou Tyson, moderuje Ivana Formanová (IDF)    

DocuMondays online: Powerfull Voices

Partneři této události

Informace o události

  • Název události: DokuMontag online: Hovory o nevěře / Talking About Adultery
  • Datum: Po 08. 03. 2021
  • Adresa: Online událost

Podobné události