Česko-německý fond budoucnosti přichází s další koronavirovou pomocí i novým programem mimořádné podpory

Česko-německý fond budoucnosti reaguje na přetrvávající negativní dopady druhé vlny pandemie dalšími balíčky podpory a pomoci.

Díky několika programům pomoci poskytne Fond budoucnosti celkem 11 milionů Kč občanům obou zemí, kteří jsou silně zasaženi dopady koronavirové krize.

Vedle toho Fond vyhlašuje program mimořádné podporyzaměřený na rozvoj digitálních formátů a společných venkovních aktivit. Chce tak pomocí zjednodušené a zrychlené grantové podpory motivovat aktéry česko-německé výměny k plánování a realizaci jejich záměrů i během pandemie.  

Nové programy podpory a pomoci vyhlášené Fondem budoucnosti konkrétně zahrnují: 

1. Pomoc v koronavirové krizi
S ohledem na dobré výsledky jarní mimořádné výzvy Fond budoucnosti v rámcirychlé a nebyrokratické pomoci znovu podpoří tři obzvláště postižené skupiny, pro něž jsou ekonomické a sociální dopady druhé vlny pandemie zvláště citelné:

  • organizace pečující v ČR o oběti nacismu, které vzhledem ke svému věku i v důsledku prožitých útrap patří mezi ty vůbec nejohroženější, 
  • organizace, které v česko-německém pohraničí poskytují zdravotní a sociální služby osobám obzvláště ohroženým pandemií koronaviru
  • česko-německá projektová partnerství, která se v důsledku aktuální krize dostala do obtížné finanční situace. 

2. Mimořádná podpora rozvoje digitálních formátů a venkovních aktivit
Tímto programem Fond budoucnosti podpoří česko-německé aktéry, kteří na pandemii koronaviru reagují rozvojem společných online projektů nebo přesunutím svých aktivit do venkovních prostor. V rámci zjednodušeného řízení mohou být žádosti podávány ihned, průběžně a bez ohledu na obvyklé lhůty. 

www.fondbudoucnosti.cz

Mohlo by vás zajímat

21. 12. Články
Veselé Vánoce

Veselé Vánoce

Přejeme Vám krásné svátky a jen to nejlepší do nového roku!

7. 12. Články
Czech.global

Czech.global

Představujeme vám nový projekt Czech.global – www.czech.global.

3. 12. Články
Covid-19

Covid-19

Důležité informace k návštěvě Českého centra