Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

9.3.2018 19:30

Zagami Jericho (support: Dmitrievna) – wilhelmstr/electronic - Zrušeno!

Z důvodu nemoci bohužel musíme koncert zrušit! Přejeme Zagami Jericho brzké uzdravení a snad brzy společně najdeme nový termín koncertu.

Při poslechu debutového alba City Is My Church je zjevné, že představy Zagami Jericho, vlastním jménem Lenky Šimůnkové, o budoucnosti lidstva nemají podobu kosmických výletů v naleštěných lodích ani minimalistického high- tech ráje, nýbrž dekadence v neony ozářené špíně přelidněných velkoměst nebo morbidních zákoutích kyberprostru. Hudebně jde o kupodivu vyzrálou směs synthwavu a art-popu, v němž Zagami staví do kontrastu libé zvuky s noisem. Pokud se její předchozí tvorba často spojuje s kanadskou Grimes, druhé nedávno vydané desce Toxikomania nelze upřít silnou inspiraci v hudbě proslulého londýnského labelu PC Music, který svým „extrémním“ přístupem k elektropopu budí kontroverze napříč světem elektronické hudby. Zagami na novém albu zvolila výraznější taneční polohu postavenou na drastických beatech drum&bass, chiptune, trapu, ale i chill wave. Temnost a melancholii prvotiny vystřídala, nebo spíše doplnila, agrese.

Humbuk vyvolaný mezi českou hudební kritikou pochopitelně vyústil v nespočet hudebních ocenění a spoluprací. Talentu Zagami Jericho a především jejího potenciálu zaujmout zahraniční publikum si všimla i mezinárodní porota Czechingu, jež jí udělila hlavní cenu. Pod záštitou prestižní instituce vyrazí v lednu reprezentovat Českou republiku na největší showcasový festival Eurosonic Noorderslag v Nizozemsku. Na cestě ji doprovodí zkušení čeští producenti HRTL a Never Sol, které návštěvnící Českého centra znají z jejich loňského vystoupení v rámci Ableton víkendu. Koncert druhé jmenované je očekáván na začátek května, s její mladší kolegyní a čerstvou hvězdou Zagami Jericho se však můžete seznámit o dva měsíce dříve. O support se postará berlínská producentka Dmitrievna. Poupravený název již tradiční koncertní série wilhelstr/[un]plugged prozrazuje podstatně větší množství beatů, než je Galerie TZB zvyklá.

Vstup zdarma

Místo konání:

Wilhelmstraße 44 / vstup Mohrenstraße
10117 Berlin
Německo

Datum:

9.3.2018 19:30

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala