Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

11.12.2015 20:00

WILHELMSTR./UNPLUGGED: Sundays on Clarendon Road

V další edici WILHELMSTR./UNPLUGGED se představí zasněné indiefolkové duo z Prahy Sundays on Clarendon Road. Speciální elektroakustický set promění galerii Českého centra Berlín v koncertní sál.

Největší záliba Sundays on Clarendon Road je bloumání. Po předměstí se Jonáš a Honza procházejí už od roku 2008 a zpočátku spolu často brali kytaru a skládali čistě akustické songy. Nedlouho poté začali koketovat s krabičkami. Postarší sampler, nalezený kdesi v Honzově sklepě, nakonec nahradil počítač, se kterým Sundays hrají dodnes a který pomáhá dotvořit atmosféru noční městské krajiny.

Svoje první EP Walking Into Limbo vydali Sundays v roce 2012. Elektroakustický release o vyrovnání se se ztrátou rodiče a domova, o setrvávání v nouzovém režimu, se setkal s příznivými ohlasy a skladby Growing i Land of Limbo se pravidelně objevovaly v playlistech Radia 1, Express či Radia Wave.

V roce 2015 vydali Sundays on Clarendon Road svůj dlouhohrající debut Unward. Výrazně elektroničtější deska je pokračováním ve vyrovnávání se s dospíváním ve světle těžké osobní ztráty. Magazín Full Moon Sundays letos vybral na svou stage na Colours of Ostrava, Radio 1 kapelu pro změnu posílá na významný český showcase festival Nouvelle Prague. Hranici pražských kaváren Sundays překročili na koncertě v Paříži, další stanicí bude nyní Berlín.

Iluze ulice - autenticky čistý zvuk. WILHELMSTR./UNPLUGGED, koncept Českého centra Berlín, hostí české hudebníky, kteří se nebojí předvést své umění ve výrazně akustičtější podobě.

Sundays on Clarendon Road na Soundcloudu Facebooku.

Vstup volný

 

Foto: Karolína Ketmanová

Místo konání:

Wilhelmstraße 44 / vstup Mohrenstraße
10117 Berlin
Německo

Datum:

11.12.2015 20:00

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala