Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

11.9.2015 20:00

WILHELMSTR./UNPLUGGED: VOBEZDUD

Iluze ulice - autenticky čistý zvuk. WILHELMSTR./UNPLUGGED, nový koncept ČC, hostí české hudebníky, již se nebojí předvést své umění v jeho syrové podobě. Zesilovače, počítače i mikrofony vyloučeny, stejně však jako rušivá změť velkoměstské každodennosti. Galerie se promění v koncertní sál a hudba dříve pouliční kapely VOBEZDUD podkreslí výstavu současných českých umělců.

Z ulic, nároží, křižovatek, nábřeží a různých podivných zákoutí na podia klubů a festivalů. Takovou cestu zatím urazilo uskupení VOBEZDUD za 10 let své existence. Původně čistě dívčí akustická skupina koncertovala od roku 2003 převážně v karlínském tunelu a jiných pražských lokalitách. V roce 2007 se začala formovat osmičlená skupina, ve které z původní sestavy zůstalo vůdčí dívčí trio. V tomto novém složení na sebe VOBEZDUD poprvé výrazněji upozornil v roce 2010 debutovým albem K pláči i pobreku. Za dva roky kapela odehrála zhruba 100 koncertů u nás i v zahraničí, podílela se na studentském filmu Praho, má lásko a připravila druhé album Wo bist du?

Písničkově-alternativní VOBEZDUD kombinuje prvky folku, šansónu, popu, diska a všeho možného i nemožného v místy až punkrockovém negližé. Hlavní slovo mají housle a akordeon, v písničkách s mnohohlasými refrény se Tereza. B., Fany.L. a Josefína. J. (frontwomenky a zakladatelky kapely) vyzpívávají z reálných problémů a traumat, aniž by ztrácely vtip a nadhled. Své koncerty kapela ozvláštňuje originálními kostýmy.

Vstup volný

Vobezdud na Soundcloudu: https://soundcloud.com/vobezdud

Místo konání:

Wilhelmstraße 44 / vstup Mohrenstraße
10117 Berlin
Německo

Datum:

11.9.2015 20:00

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala