Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

16.6.2014 20:00

„O zahradě“ / „Vom Garten“ – Čtení a diskuse s Pavlem Čechem

Charakteristické pro obrázkové dětské knihy Pavla Čecha, které si v Čechách našly cestu do mnoha dětských pokojů, jsou velkoformátové, často tajemné kresby, v jejichž detailech by se člověk mohl ztratit na celé hodiny a stále by přitom objevoval něco nového. Oslovují čtenáře různých věkových skupin, přičemž fascinují každou z nich, od nejmenších pro dospělé. Berlínskému publiku se umělec narozený roku 1968, který pracoval jako zámečník a požárník a mezitím uveřejnil sedm knih pro děti a mládež, představí v rámci čtení a diskuse.

Ve své knize „O Zahradě“ z roku 2005 vypráví autor a ilustrátor o chlapci Františkovi, který by se moc rád dostal do staré zahrady, skryté za vysokou zdí. O věcech, které se za zdmi dějí, se vyprávějí tajemné příběhy. Prý tam bydlí hodinář, který umí zastavit čas. Prý je tam skrytý poklad. A když venku sněží, dozrávají tu prý jablka.

Číst se bude z německého překladu knihy; originál včetně ilustrací bude přístupný v rámci projekce. Nakladatelství Petrkov zajišťuje prodej knih..  

Akce je součástí Festivalu viva literatura!, který se koná v Berlíně od 15. do 20. června 2014. Tento festival přibližuje dětskou literaturu střední a východní Evropy, která je v německy mluvící oblasti dodnes prakticky neznámá. Je vidět, že je ještě co objevovat: velkolepé ilustrace, kouzelná vyprávění, zázračné pohádky, originální dětská lyrika a excelentní dětská literatura. Akci pořádají společně Kulturkind e.V. a České centrum Berlín

Vstup volný

 

Místo konání:

Wilhelmstraße 44 / vstup Mohrenstraße
10117 Berlin
Německo

Datum:

16.6.2014 20:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala