Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

27.4.2012 19:00 - 28.4.2012

Tanzwoche Dresden: Veselé skoky (Praha)

Hra „Baby Box“ je humorně líčený životní příběh od vykulení se na svět, poznávání, sbližování se, zamilování, rozcházení- až po frustrace a nezbytné stařecké chorobopisy. Hra plná neutuchajícího humoru. Dokonce i po smrti se v nemocnici dají dělat pěkné kousky.

Pražská skupina se svými veselými skoky loučí s dětstvím, které ale nikdy úplně nekončí. Ve hře používají klišé např. v podobě bílé labutě či irského stepu. To vše doprovázené zvukovou poezií, gagy a clownérií.

Pokud je pravda, co se o hercích (a tanečnících) říká, že si své dětství uchovali, aby mohli po zbytek života hrát, pak jsou Veselé skoky z Prahy tím pravým příkladem. Jejich hravost přenášejí i do publika.

scénář, režie a choreografie: Jana Hanusova, Martin Pacek, Mirek Hanus
kostýmy: Zuzana Ježková
světlo: Marek Střížovsky

Divadelní skupina Veselé skoky byla založena v roce 2003 a od té doby pravidelně předvádí své produkce v divadle v Celetné v Praze. Veselé skoky charakterizuje jejich téměř neutuchající energie, otevřenost a sociální vnímání. Jejich pohybová představení jsou často zvána na mezinárodní festivaly. Stylem se blíží komedii dell´arte, v jejich produkcích používají balet, pantomimu, jazz, swing, step atd. I když je na jevišti někdy dost hlasito, jsou Veselé skoky především zástupci tichého humoru.

Pá 27.4, so 28.4., 19.00 hodin
Vstupné v předprodeji 11€, zlevněné 8€, na místě s příplatkem ve výši 2€

http://tanzwoche.de

Místo konání:
projekttheater Dresden, Louisenstr. 47, 01099 Dresden
Datum:

Od: 27.4.2012 19:00
Do: 28.4.2012

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala