Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

1.11.2014 20:15

VerTeDance / Jiří Havelka / Clarinet Factory: Korekce

České divadelní seskupení VerTeDance, které se zabývá pohybovým divadlem představí na 21. divadelním festivalu UNIDRAM v Postupim hru „Korekce“ v režii Jiřího Havelky.

VerTeDance působí na české taneční scéně od roku 2004. Jádro skupiny tvoří Tanečnice a choreografky Veronika Kotlíková Tereza Ondrová a světelný designér a šéf techniky pražského divadla Ponec, Pavel Kotlík. Několikrát obdrželi prestižní ocenění za nejlepší současnou taneční inscenaci roku v Čechách.

Korekce
V  řadě, čelem k publiku se kývá a houpá sedm těl a dávají tak do pohybu lidský metronom. Reflexy, šikmé plochy, zatáčky, odrazy, sklápění a pády -  každá nevyváženost je vrácena zpátky do rovnováhy. Je nemožné toho silové pole zničit nebo z něj vůbec vystoupit. Donucení a těsnost se nezdají být ochromeny a stávají se zábavnou subversivní stimulací. S teatrální hrou, tanečními okamžiky a klarinetovým duem zobrazují „Korekce“ tak, že získáni svobody se současně pojí i s její ztrátou, ale především také, že nedostatek svobody v rozhodování může znamenat útěchu, odlehčení, důvěru a oddanost a především štěstí.

Nové divadlo z Evropy se od 28. 10. 2014 do 1. 11. 2014 prezentuje na mezinárodním festivalu UNIDRAM v areálu Schiffbauergasse v Postupimi. Mladí experimentu naklonění umělci, kteří většinou poprvé hostují v Německu, předvádí inscenace, které přesahují hranice známých žánrů, a ze spojení různých divadelních forem dávajíí vzniknout novým fascinujícím obrazům a světům. Devět z jedenácti pozvaných produkcí jsou k vidění v Německu úplně poprvé. Proto diváky v letošním ročníku čeká směs provokace a zábavy.

Za přátelské podpory „fabrik Potsdam“, Česko-německého fondu budoucnosti a Českého centra Berlín

Sobota 01. 11. 2014, 20. 15 hodin

Vstup: V předprodeji 16,– €/ zlevněné 12,– € / žákovské 7,– €. Na pokladně: 18,– € / zlevněné 14,– € / žákovské 9,– € 

 

Místo konání:
Festival Unidram, fabrik, Schiffbauergasse 10, 14 467 Potsdam
Datum:

1.11.2014 20:15

Organizátor:

Festival Unidram


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala