Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

23.1.2018 19:00

VerTeDance: Correction

Mnohonásobně oceněná taneční skupina VerTeDance z České republiky na Mezinárodním tanečním festivalu pro mladé publikum v Berlíně PURPLE 2018.

Představ si svět, ve kterém nemůžeš udělat krok, přestože uděláš vše, aby ses dostal dopředu. Podivně melancholická choreografie „Korekce“ vypráví o nedostatku svobody, samotě a síle rozhodování. Za živého doprovodu minimalistických tónů Clarinet Factory krouží sedm tanečníků kolem vlastních stínů. Jakoukoliv nerovnováhu performeři okamžitě korigují a obratně balancují. S jemným humorem a energickými pohyby Korekce ukazuje, že každá získaná svoboda je doprovázena ztrátami. A také, že nedostatek svobody může přinést pohodlí, odlehčení, blízkost a obětavost – naštěstí.

„V každém ohledu povznášející taneční představení. Mohlo by mít potenciál změnit náš pohled na svět.“ Duska Radosavljevic, Exeunt magazine

„Perfektní obraz lidstva...“ Stuart Wilson, Edinburgh Fringe Reviews

Několikanásobně oceněný soubor VerTeDance byl založen v roce 2004 tanečnicemi a choreografkami Veronikou Knytlovou a Terezou Ondrovou a světelným designérem Pavlem Kotlíkem. Za necelých třináct let od jejich vzniku postavili na nohy více než dvacet projektů a spolupracovali s množstvím výrazných umělců mezinárodní taneční scény. Od počátku působení byla skupině opakovaně udělena řada významných cen.

V roce 2015 byla VerTeDance udělena cena BE Audience Award 2015 a Mess Festival Award 2015 v rámci BE festivalu v Birminghamu a prestižní ocenění Herald Angel Award 2015 na Fringe festivalu v Edinburghu za inscenaci Korekce.

Režie: Jiří Havelka
Choreografie a tanec: Veronika Knytlová / Marta Trpišovská, Tereza Ondrová / Soňa Ferienčíková, Martina Hajdyla Lacová / Helena Arenbergerová, Karolína Hejnová / Sára Arnsteinová, Petr Opavský / Michael Vodenka, Robo Nižník, Jaro Ondruš / Rado Piovarči
Scéna a kostýmy: Dáda Němeček
Světelný design: Katarína Ďuricová
Hudba: Clarinet Factory
Sound design: Michal Sýkora
Produkce: VerTeDance o.s. / danceWATCH, za podpory: Magistrát hlavního města Prahy, Ministerstvo kultury ČR, Nadace život umělce, METROSTAV a.s., Tanec Praha / Ponec – divadlo pro tanec, Čtyři dny o.s. a ALT@RT z.ú.

Představení se koná za podpory Českého centra Berlín.

úterý 23. 1. 2018 19:00
středa 24. 1. 2018 11:00 (pro školy)

vstupné: 10 € / snížené 6 € / Sozialticket 3 €

Další informace a vstupenky: PURPLE 2018 Internationales Tanzfestival für Junges Publikum in Berlin

 

Místo konání:

Ufer Studios, Badstr. 41a/Uferstr. 8/23, 13357 Berlin

Datum:

23.1.2018 19:00

Organizátor:


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala