Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

3.11.2015 17:00

Vejce, opice a žirafice

Německo-české kulturní dny v Drážďanech: Divadla Tineola (Praha) a Rafael Zwischenraum (Berlín) zvou k hravému divadlu s živým kreslením, hádankami a zvířecími maskami pro děti. Na začátku stojí vajíčko, ze kterého se postupně vyvíjí nejrůznější zvířata. Obrysy na obrazovce se utvářejí, rozmazávají se a jsou znovu přemalovávány. Stále vznikají nové tvary – tak jako v přírodě. Vznikající obrazy vyzívají k hádání. Jakmile je jedna hádanka vyřešena, objevuje se další. Fantazie dětí spolupracuje a přichází tak zábavnou formou do kontaktu s tématikou životního prostředí.

Pražské Divadlo Tineola bylo založeno v roce 1997 Michaelou Bartoňovou s cílem rozvíjet nejrůznější projekty v oblasti divadla, umění, filmu a nových médií s pomocí loutek. Od roku 2000 divadlo úzce spolupracuje s berlínským hercem Ralfem Lückem, čímž vznikají společné i společně hrané inscenace. V Drážďanech se nyní představí nejnovější kousek.

Akce je pořádána Nadací Brücke/Most a divadelním domem Rudi s přátelskou podporou města Drážďany, úřadem pro kulturu a ochranu památek a Českým centrem Berlín v rámci Německo-českých kulturních dní v Drážďanech.

Vstupné: 10,- / 8,- / 5,- EUR

Vejce, opice a žirafice. Představení na IPadu pro děti a dospělé
(35-40 minut, vhodné pro děti od 3 let)

Místo konání:
Theaterhaus Rudi, Fechnerstraße 2a, 01139 Dresden
Datum:

3.11.2015 17:00

Organizátor:


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala