Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

4.11.2014 19:00

Prezentace knihy: Michael Žantovský „Václav Havel“

Prezentace nové biografie "Václav Havel" a následná diskuse s autorem Michaelem Žantovským v prostorách českého velvyslanectví v Berlíně. Společná akce nakladatelství Propyläen Verlag, Velvyslanectví České republiky a Českého centra v Berlíně. S knižním stolkem z Bücher am Nonnendamm.

K 25. výročí pokojné revoluce předkládá Michael Žantovský, blízký přítel a souputník Václava Havla, první velkou havlovskou biografii, která zároveň vrhá nový pohled na dramatické události podzimu 1989. V rozhovoru s novinářem a bývalým ministrem kultury Michaelem Naumannem představí Michael Žantovský německý překlad, který právě vyšel v nakladatelství Propyläen Verlag.

Václav Havel byl spisovatelem, kterému bylo zakázáno publikovat, byl disidentem a oslavovaným státníkem. Jako mluvčí odpůrců režimu skončil ve vězení. Po Sametové revoluci v roce 1989 se jako český prezident stal jednou z nejvíce vážených vůdčích postav západního světa.

Autor Michael Žantovský pracoval v letech 1988/1989 jako pražský korespondent agentury Reuters a byl spoluzakladatelem Občanského fóra. Později byl mluvčím a poradcem prezidenta Havla v politických otázkách. Po svém působení v USA a v Izraeli zastupuje Českou republiku nyní jako velvyslanec ve Velké Británii.

Vstup zdarma

Prosíme Vás, abyste se k účasti na akci dopředu přihlásili na veranstaltungen_berlin@embassy.mzv.cz

Místo konání:

Botschaft der Tschechischen Republik, Wilhelmstraße 44, 10117 Berlin

Datum:

4.11.2014 19:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala