Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

1.11.2012 19:30

NANOHACH a Jan Komárek: Zločin a trest

Precizní kompozice na pomezí taneční performance, oratoria a experimentální mini-opery. Zločin a trest je obrazové taneční sólo nabízející intenzívní tělesnost a překvapivý závěr. Pražská taneční skupina NANOHACH a herec, loutkoherec, režisér a klaun Jan Komárek uvadějí v rámci 19. Mezinárodního festivalu UNIDRAM Potsdam představení „Zločin a trest“ na motivy F. M. Dostojevského.

Taneční skupina NANOHACH, založená roku 2004 v Praze, je platformou pro organizaci a realizaci mezinárodních divadelních a tanečních projektů a projektů ve veřejném prostoru. Její členové jsou zároveň aktéry i producenty. Na svých také v mezinárodním měřítku úspěšných inscenacích spolupracuje skupina s nejrůznějšími umělci a hostujícími choreografy. Z podobné spolupráce, tentokrát s rumunskou choreografkou Ionou Monou Popovici vzešla inscenace „Portrét“, kterou jste mohli vidět na UNIDRAMu v roce 2008. Režisérem „Zločinu a trestu“ je pražský herec, režisér, light-designer, loutkoherec a klaun Jan Komárek. Žil mnoho let ve Francii a Kanadě a v roce 2001 se navrátil do Prahy. Od té doby působí na tamější taneční scéně. Za „Zločin a trest“ byl v roce 2010 oceněn v kategorii „Best Light Award“.

Zločin a trest
Německá premiéra
Taneční divadlo s živou hudbou podle motivů z F. M. Dostojevského

Jemný prach pokrývá podlahu, překříženou bílým hadrem. Ulička hanby pro Raskolnikova. Rytmický šepot tří zpěvaček – ne nepodobných čarodějnicím z Macbetha – následují věštby, připomínky a obžaloby. Od samotného činu až k přiznání ho pronásledují a-kapela popěvky, žalozpěvy a improvizované vokální kreace. Klavír a bicí zesilují Raskolnikovovo vnitřní drama. Jen více démonů a vykoupení žádné.

Ve spolupráci s Alt@rt, za podpory Ministerstva kultury ČR, Magistrátu hl.m.Prahy, Argo comp a Konzervatoře Duncan centre

Světlo, Režie, Choreografie, Scéna, Libretto: Jan Komárek
Námět, Tanec
: Honza Malík
Zpěv
: Dominika Divišová, Lenka Suchánková, Tereza Hálová
Skladba, Dirigent, Hudební doprovod
: Michal Nejtek
Hudební doprovod
: Ondřej Kabrna, Jan Komárek
Technika
: Lukáš Benda

S podporou Německo-Českého fondu budoucnosti, Českého centra Berlín a fabrik Potsdam

Informace o festivalu a vstupenky: http://www.unidram.de/

Místo konání:
fabrik, Schiffbauergasse 10, Potsdam
Datum:

1.11.2012 19:30

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala