Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

31.10.2013 21:00

UNIDRAM: Tantehorse „S/He is Nancy Joe“

Miřenka Čechová patří k nejznámějším a na mezinárodním poli nejúspěšnějším tanečnicím z České republiky, které se zabývají pantomimou. Na 20. Mezinárodním divadelním festivalu v Postupimi předvede soubor Tantehorse multimediální taneční performanci pojednávající o protestu proti určování genderové identity; o těle, které ze všech sil bojuje proti klišé, konvencím, normám a proti samotě, a to díky odlišnosti.

Narodil jsem se jako holka. Ale jistě vím, že jde o omyl.“ Transgender, přeměna, proměna – „S/He is Nancy Joe“ je taneční performance pojednávající o protestu proti určování genderové identity; o těle, které ze všech sil bojuje proti klišé, konvencím, normám a proti samotě, a to díky odlišnosti. Přitom jsou kombinovány narativní a vizuální postupy komixu a unikátní styl street-ballet s prvky  hip hopu, pop-and-lockingu, tuttingu se současným tancem a klasickým baletem. Tímto performance dovrší aktu osvobození a sebepotvrzení, jehož neomylnost a taneční ráže bere divákovy dech. 
Představení podpořili: MHMP, MKCR, Státní fond kultury ČR, Nultý Bod, Citadela Alt@rt

Tantehorse vznikly po založení divadla Pantomissimo, které v roce 2006 založili Miřenka Čechová a Radim Vizvary (kteří byli hostem v UNIDRAMU v roce 2008).

Ve hledání nových forem v oblasti tanečního a pohybového divadla se spojením s tradičními formami hrané pantomimy, je tento ansámbl v České republice jedinečný. Zatímco dřívější práce byly ještě silně ovlivněny expresivní a surrealistickou obrazovou řečí, nyní do jejich děl čím dál více pronikají nové stylové prostředky a tím tak působí na jejich vývoj.

Režie: Miřenka Čechová
Scéna a kostýmy: Meghan Raham
Kresba: Milos Mazal
Světlo: Martin Špetlík
Zvuk: Matouš Hekela
Hraje: Miřenka Čechová

Doba trvání: 55 minut

31.10.2013, 21.00 hodin

Vstupné: 12 € / se slevou 10 € / žáci 7 €

Více informací na UNIDRAM

UNIDRAM 20. Mezinárodní divadelní festival v Postupimi

UNIDRAM je fórum pro moderní, obsahově a formálně inovativní divadlo. Těžiště tvoří obzvláště inscenace, které se nachází na hranicích mezi divadlem, tancem, výtvarným uměním a performancí a které přesahují hranice daných žánrů. S cílem podpořit kulturní výměnu je tento festival koncipován Svobodnou univerzitou v Berlíně, jako místo pro spolupráci a setkávání. Navíc nabízené workshopy a diskuzní okruhy vytváří na pódiu vhodné prostředí pro tento umělecký dialog.

 

Místo konání:
T-Werk, Schiffbauergasse 4E, 14467 Berlin
Datum:

31.10.2013 21:00

Organizátor:

T-WERK s podporou Českého centra v Berlíně


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala