Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

31.10.2013 20:15 - 1.11.2013

UNIDRAM: Andrea Miltnerová „Dance of the Magnetic Ballerina“

Tanečnice a choreografka Andrea Miltnerová představí na 20. Mezinárodním divadelním festivalu v Postupimi její nejaktuálnější tvorbu. Zdá se, jakoby zvláštní přitažlivá síla zabraňovala „magnetické baleríně“, aby opustila místo se kterým udržuje kontakt jen několika centimetry částí jejího těla. Připoutanost a omezenost jejího těla mizí s každým jejím pohybem.

Občas má její pohyb filigránní eleganci jako pohyb motýla, někdy zase manipulovaný jako pohyb mechanické panenky, potom zase přísně geometrický jako od nějaké postavy v „Triadickém baletu“ Oskara Schlemmerse. S cílem docílit svobody a krásy, a stát se magickou balerínou, tvoří tanečnice s nejvyšší přesností pohyby, kterými utváří stále nové a prchavé obrazy těla.
Podpořeno: MOTUS – producers of the Alfred ve dvoře Theatre, NOVÁ SÍŤ

Andrea Miltnerová absolvovala taneční školu v Londýně, kde také dlouhou dobu žila. Tančila v baletním souboru Národního divadla v Praze, s kterým vystupovala i v zahraničí. Rozsáhle se zabývá různými formami tance. V rámci své záliby v barokní hudbě také vytvořila ve spolupráci s Collegium Marianum Prag, s městským divadlem v Karlových Varech a zámeckým divadlem v Českém Krumlově společné projekty. Kromě toho vystupuje Andrea Miltnerová v poslední době jako nezávislá tanečnice a choreografka v oblasti současného tance a pracovala také v různých divadlech po Evropě. Po jejím hostování s „Fractured“ v loňském roce, prezentuje nyní UNIDRAM její nejmladší produkci.

Choreografie, tanec: Andrea Miltnerová
Světlo, zvuk: Jan Komárek

Doba trvání: 35 minut

31.10.2013, 20.15 hodin a 01.11.2013, 20.45 hodin

Vstupné: 12 € / se slevou 10 € / žáci 7 €

Více informací na UNIDRAM:

S přátelskou podporou od Česko-německého fondu budoucnosti a od Waschhaus Potsdam

UNIDRAM 20. Mezinárodní divadelní festival v Postupimi
UNIDRAM je fórum pro moderní, obsahově a formálně inovativní divadlo. Těžiště tvoří obzvláště inscenace, které se nachází na hranicích mezi divadlem, tancem, výtvarným uměním a performancí a které přesahují hranice daných žánrů. S cílem podpořit kulturní výměnu je tento festival koncipován Svobodnou univerzitou v Berlíně, jako místo pro spolupráci a setkávání. Navíc nabízené workshopy a diskuzní okruhy vytváří na pódiu vhodné prostředí pro tento umělecký dialog.

Místo konání:
Waschhaus, Schiffbauergasse 6, 14467 Potsdam
Datum:

Od: 31.10.2013 20:15
Do: 1.11.2013

Organizátor:

T-WERK s podporou od Českého centra v Berlíně


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala