Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

22.1.2019 19:00

Tschechien erlesen: Nela Rywiková

Čtení a rozhovor s autorkou v českém a německém jazyce

Kriminální román spisovatelky Nely Riwykové se odehrává na ostravské periferii, kde je nalezeno tělo mrtvého muže. Hlavním podezřelým se stává starý podivín, který se narodil v období druhé světové války. Postupem času začínají vyšetřovatelé rozkrývat mnohem hlubší a spletitější síť podezřelých. Autorka propojuje životy postav z různých společenských vrstev a to celé obohacuje vyprávěcí linií sahající až do předválečných časů, která odkrývá, jak snadno se člověk může stát obětí hněvu, dějinných událostí nebo promlčené spravedlnosti.

Román doposud nemá německého nakladatele. Úryvky do němčiny přeložila Christina Fankenberg.

Po politickém převratu v roce 1989 začala mladá generace českých intelektuálů vytahovat stará tabu a nahlížet nezaujatě na komplikovanou česko-německou historii 20. století. K těm patří více autorek, které se pokusily o změnu perspektivy a vyprávějí až doposud neznámou historii. Některé z nich představí Kulturforum östliches Europa a České centrum Berlín ve společné řadě akcí.

Vstup zdarma


V průběhu akce fotografujeme za účelem zveřejnění na naší internetové stránce nebo na našich účtech na sociálních sítích Facebook, Twitter, Instragram a Youtube. Svojí účastí na akci vyjadřujete souhlas se zveřejňováním fotografií, na kterých můžete být také vy. Pokud s tím nesouhlasíte, sdělte to prosím naší fotografce/našemu fotografovi nebo někomu z našich zaměstnanců.

Místo konání:

Wilhelmstraße 44 / vstup Mohrenstraße
10117 Berlin
Německo

Datum:

22.1.2019 19:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala