Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

20.2.2019 19:00

Tschechien erlesen: Michal Ajvaz - Návrat starého varana

Čtení a rozhovor s autorem v českém a německém jazyce

Michal Ajvaz je mistrem fantazie, myslitelem možného i nemožného. Ať už v dlouhých románech nebo na několika málo stránkách kratších povídek vytváří neexistující světy, ve kterých se dějí nepředstavitelné věci. Žáby s chlupatými křídly létají vzduchem, Gorgona Medusa sedí v restauraci a povídá si s mužem nosícím medvídě ve svém batohu a zchudlý hrabě si ve svém pokoji na dně výtahové šachty povídá o svém životě.

Michal Ajvaz debutoval v roce 1989 knihou básní „Vražda v hotelu Intercontinental“ a poté publikoval kolem dvaceti dalších próz jako například „Prázdné ulice“ (2004), „ Cesta na jih“ (2008) a „Lucemburská zahrada“ (2011). Napsal také několik postmoderních filozofických esejistických děl. Jeho knihy byly přeloženy do devatenácti jazyků. Sbírku povídek „Návrat starého varana“ do němčiny přeložila Veronika Siska.

Sbírka vyšla v rámci řady Tschechische Auslese, společném edičním projektu českého nakladatelství Větrné mlýny a rakouského nakladatelství Wieser Verlag  pro představení České republiky na Lipském knižním veletrhu v březnu 2019.

Společná akce nakladatelství Větrné mlýny a Českého centra Berlín je podpořena Česko-německým fondem budoucnosti.

Vstup zdarma

 

Foto: Michal Ajvaz © David Konečný


V průběhu akce fotografujeme za účelem zveřejnění na naší internetové stránce nebo na našich účtech na sociálních sítích Facebook, Twitter, Instragram a Youtube. Svojí účastí na akci vyjadřujete souhlas se zveřejňováním fotografií, na kterých můžete být také vy. Pokud s tím nesouhlasíte, sdělte to prosím naší fotografce/našemu fotografovi nebo někomu z našich zaměstnanců.

Místo konání:

Wilhelmstraße 44 / vstup Mohrenstraße
10117 Berlin
Německo

Datum:

20.2.2019 19:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala