Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

24.9.2018 19:00

Tschechien erlesen: Marek Šindelka

Autorské čtení a diskuze v českém i německém jazyce: Marek Šindelka je několikrát oceněný mladý autor, jehož knihy jsou českými čtenáři s napětím očekávány. Nyní vydalo nakladatelství Residenz Verlag jeho románový debut Chyba v německém překladu Dorise Kouby. Tajemná, fantaskní kniha, kde se mísí napětí, iluze a posedlost v neobyčejný koktejl.

V románu se kloubí napětí a surrealistická poezie a vzniká tak velmi neotřelé spojení: Podivín Kryštof tráví svůj čas s Andrejem z dětského domova a předčasně vyspělou Ninou v české vesnici na okraji lesa. Objevuje v sobě vášeň pro rostliny a učarují ho sběratelé orchidejí, pro které později dováží zakázané druhy z džungle a podstupuje tak smrtelné nebezpečí. Kryštof se zaplete do tajuplného příběhu, kde hlavní roli hrají čtyřicetiletý slepý zabiják, vzácná masožravá orchidej, ale také ruská mafie a v neposlední řadě jeho ztracená velká láska Nina. Když je Kryštofova mrtvola nalezena v poli plném obrovských jedovatých rostlin, čeká na policii rozluštění nejedné záhady.

Marek Šindelka (*1984) studoval kulturologii na Karlově univerzitě a scenáristiku na FAMU v Praze. Doposud psal lyriku, prózu i scénáře, za své dílo získal Cenu Jiřího Ortena a dvakrát vyhrál Magnesii Literu za prózu. Chyba (2008) je Šindelkův první román, jeho druhý román Únava materiálu vyšel v roce 2016.

Večer zajistí prodej knih knihkupectví Bücher am Nonnendamm

Vstup zdarma

Foto: Marek Šindelka © Vladimír Šigut

Podcast z události můžete najít zde: https://www.soundtier.com/tschechisches-zentrum-berlin/marek-sindelka


 

 

V průběhu akce fotografujeme za účelem zveřejnění na naší internetové stránce nebo na našich účtech na sociálních sítích Facebook, Twitter, Instragram a Youtube. Svojí účastí na akci vyjadřujete souhlas se zveřejňováním fotografií, na kterých můžete být také vy. Pokud s tím nesouhlasíte, sdělte to prosím naší fotografce/našemu fotografovi nebo někomu z našich zaměstnanců.

 

Místo konání:

Wilhelmstraße 44 / vstup Mohrenstraße
10117 Berlin
Německo

Datum:

24.9.2018 19:00

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala