Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

25.9.2019 19:00

Tschechien erlesen: Dora Čechova

Čtení a rozhovor s autorkou v češtině a němčině

V rozhovoru s německou předkladatelkou Kathrin Jankou představí Dora Čechova svou v němčině vydanou knihu povídek Ich wollte kein Lenin werden. Čechova je vypravěčka s napůl ruskou, napůl českou duší. Její texty působí jako studie či portréty doby – soustředěné, každé slovo v nich pečlivě zvážené. Nejčastěji se věnuje tématu partnerských vztahů, v nichž Čechova poodhaluje především pohled z ženské perspektivy, a to v přirozeně poetickém a jemném jazyce. Ve svých vyprávěních se často dívá zpátky do minulosti, ovšem bez nostalgie, bolesti či strachu, právě naopak! Otevírá tak zároveň čtenářům dveře do ještě nepopsané budoucnosti, v které se může přihodit cokoliv.

Dora Čechova přišla na svět ve vlaku na trase Moskva-Praha. Studovala tvorbu textu a scénáristiku na konzervatoři Jaroslava Ježka v Praze. V současné době vyučuje na umělecké škole. Zveřejnila doposud dvě sbírky povídek Ich wollte kein Lenin werden i Padaná letní jablka a knihu převyprávějící osobní rozhovory, jež vedla se sochařem Olbramem Zoubkem.

Ich wollte kein Lenin werden vychází rámci řady Tschechische Auslese, společném edičním projektu českého nakladatelství Větrné mlýny a rakouského nakladatelství Wieser Verlag.

Autorka bude předčítat v češtině, současně bude promítán německý překlad. Společná akce nakladatelství Větrné mlýny a Českého centra Berlín je podpořena Česko-německým fondem budoucnosti. Během akce bude možné zakoupit knížky nakladatelství Bücher am Nonnendamm.

Vstup zdarma

 


 

V průběhu akce fotografujeme za účelem zveřejnění na naší internetové stránce nebo na našich účtech na sociálních sítích Facebook, Twitter, Instragram a Youtube. Svojí účastí na akci vyjadřujete souhlas se zveřejňováním fotografií, na kterých můžete být také vy. Pokud s tím nesouhlasíte, sdělte to prosím naší fotografce/našemu fotografovi nebo někomu z našich zaměstnanců.

 

Místo konání:

Wilhelmstraße 44 / vstup Mohrenstraße
10117 Berlin
Německo

Datum:

25.9.2019 19:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala