Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

26.11.2018 19:00

Tschechien erlesen: Alena Mornštajnová – Hana

Ve svém třetím románu, za který získala Alena Mornštajnová ocenění Česká kniha 2018, vypráví pohnutý příběh tří generací německo-židovsko-české rodiny v letech 1933-1963, který je inspirován skutečným příběhem. Román doposud nemá německého nakladatele. Úryvky do němčiny přeložila Raija Hauck.

Po politickém převratu v roce 1989 začala mladá generace českých intelektuálů vytahovat stará tabu a nahlížet nezaujatě na komplikovanou česko-německou historii 20. století. K těm patří více autorek, které se pokusily o změnu perspektivy a vyprávějí až doposud neznámou historii. Některé z nich představí Kulturforum östliches Europa a České centrum Berlín ve společné řadě akcí.

Čtení a rozhovor s autorkou v českém a německém jazyce

Společná akce Českého centra Berlín, Kulturforum östliches Europa a v kooperaci s knižním oceněním Česká kniha.

Vstup zdarma

 

 


 

 

V průběhu akce fotografujeme za účelem zveřejnění na naší internetové stránce nebo na našich účtech na sociálních sítích Facebook, Twitter, Instragram a Youtube. Svojí účastí na akci vyjadřujete souhlas se zveřejňováním fotografií, na kterých můžete být také vy. Pokud s tím nesouhlasíte, sdělte to prosím naší fotografce/našemu fotografovi nebo někomu z našich zaměstnanců.

 

Místo konání:

Wilhelmstraße 44 / vstup Mohrenstraße
10117 Berlin
Německo

Datum:

26.11.2018 19:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala