Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

8.10.2014 19:00

Autorské čtení Terezy Boučkové v Berlíně

V rámci autorského čtení a následné diskuze představí Tereza Boučková své povídky „Šíleně smutné povídky“ (Wahnsinnig traurige Geschichten), které vyšly v německém překladu Raijy Hauck v nakladatelství Karl Rauch. Ve spolupráci s nakladatelstvím Karl Rauch Verlag.

V příbězích, které pojednávají o mužské a ženské samotě, krachu manželství a konci přátelství, se známá česká autorka ukazuje jako mistryně překvapivých point. Lidé v jejích povídkách touží po lásce, přijetí, přátelství a také po vnitřním míru nebo alespoň klidu ve zpustošeném nebo jen úplně vyprahlém manželství a překonání nepřízně osudu. Tereza Boučková minimalistickým stylem popisuje nenaplněná očekávání, pokročilé neurózy nebo tragické úmrtí.

Tereza Boučková se narodila v roce 1957 v Praze. Po podpisu Charty 77 bylo dceři spisovatele a dramatika Pavla Kohouta odepřeno studium a byla nucena si vydělávat jako pomocná síla. Od roku 1989 vydala pět prozaických děl a jednu sbírku fejetonů. Pracuje jako scénáristka a překladatelka.

Vstup volný

Událost na Facebooku.

foto © Martin Vítek

Místo konání:

Wilhelmstraße 44 / vstup Mohrenstraße
10117 Berlin
Německo

Datum:

8.10.2014 19:00

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala