Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

2.12.2016 20:00

TanCZ: As Long As Holding Hands

Česko-slovenský tvůrčí pár Tereza Ondrová a Peter Šavel patří k nejzajímavějším představitelům současného tance v Česku. Se svým posledním představením „Boys Who Like To Play With Dolls“, zabývajícím se tematikou genderu, posbírali několik mezinárodních ocenění a i v Německu je dobře známá jejich domovská taneční skupina VerTeDance. V německé premiéře jejich nového projektu „As Long As Holding Hands“ se pouští do jednoho z nejzákladnějších, a zároveň nejkomplexnějších témat: milostného vztahu dvou lidí.

Láska, přitažlivost, identita, konflikt – energie tohoto jedinečného páru proudí na jevišti, „dokud se drží za ruce“, ale ještě dlouho poté. Projekt vznikl v mezinárodní koprodukci Tance Praha (CZ), NorrlandsOperan Umeå (SE), Centre Chorégraphique National Roubaix – Ballet du Nord (FR) a Plesni Teater Ljubljana (SI). (Foto: Vojta Brtnický)

V rámci nové řady TanCZ České centrum představuje aktuální dění na české taneční scéně. V rámci prvního večera této série o něm promluví i čerstvá nositelka titulu „umělecká manažerka roku“ Karolína Hejnová.

Vstup volný

 

 

Místo konání:

Wilhelmstraße 44 / vstup Mohrenstraße
10117 Berlin
Německo

Datum:

2.12.2016 20:00

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala