Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

6.12.2008 0:00 - 0:00

Stříbrné Vánoce

Moravské a české koledy se Zuzanou Lapčíkovou (cimbál) a vokálním kvartetem Q VOX

 

Zuzana Lapčíková (zpěv, cimbál)

Q VOX: Petr Julíček (tenor), Tomáš Badura (tenorbaryton), Tomáš Krejčí (baryton), Aleš Procházka (bass)

 

Zuzana Lapčíková je jedna z nejzajímavějších a nejvšestrannějších českých zpěvaček a muzikantek. Pochází z moravského Slovácka, kde vyrůstala s místními lidovými písněmi. Po studiu hudby na univerzitě v Brně začala spolupracovat s Komorním orchestrem klasické hudby, ale i s většími orchestry, jako například se Státní filharmonií v Brně. Již brzy objevila jazz a vystupovala se známými jazzovými hudebníky jakými jsou Emil Viklický a George Mráz. Zuzana Lapčíková dokáže zachytit a kongeniálně sloučit různé hudební vlivy, což potvrdila různými, mnohokrát oceněnými baletními a divadelními projekty. 

 

Q Vox je jeden z mála vokálních kvartetů v Česku. Vysoká umělecká kvalita a mimořádně rozmanitý repertoár sahající od renesančních a barokních skladatelů až k současným autorům, zahrnující gospel, ale i rockovou a popovou interpretaci, oslovuje nejenom klasické koncertní publikum, ale přitahuje do koncertních sálů také mladou generaci. Společný koncert Zuzany Lapčíkové a čtyř vokalistů z Q VOX je interpretací moravských a českých vánočních koled a propojuje dovedně vlivy klasické hudby s tradicí lidových písní.

 

Koncert je společnou akcí Českého centra a Evangelické jednoty bratrské v Berlíně – Neuköllnu. Před nebo po návštěvě koncertu zveme na Rixdorfské vánoční trhy.

 

Sobota, 6.12.2008, 18.00 hod.

Sál kostela Jednoty bratrské, Kirchgasse 14-17, 12043 Berlín, Böhmisches Dorf

Vstup zdarma, prosíme o příspěvek do sbírky

 

> měsíční program

Místo konání:

Wilhelmstraße 44 / vstup Mohrenstraße
10117 Berlin
Německo

Datum:

6.12.2008 0:00 - 0:00

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala