Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

9.1.2015 - 11.1.2015

staged 2015: Material2Product

Už podruhé se se svými návrhy němečtí, polští a čeští studenti designu a mladí absolventi mohli účastnit soutěže staged, tentokrát zaměřené na nový vědecký vývoj materiálů a jejich designově technického využití v kategorii textil. V rámci interdisciplinárního formátu se při workshopech setkají studenti designu, marketingu spolu se zástupci vědeckých oborů. Staged se každoročně koná na designovém veletrhu room+style v Drážďanech. České centrum Berlín je partnerem projektu.

Třínárodnostní projekt má za cíl aktivovat ekonomický a kreativní potenciál pohraniční oblasti a představit jej veřejnosti. Důraz má být kladen především na dialog vědy, vysokoškolského systému a kreativní ekonomiky. Pojítko mezi těmito disciplínami je materiální svět, neboť téma Material 2 Produkt, kterému se staged věnuje,  přímo souvisí s novým ekonomickým  rozvojem  a jeho využitím v oblasti technologií a designu.

Třídenní designový worshop Product PLUS Business se jako hlavní prvek doprovodného programu staged zabývá otázkou, které z rozmanitých možností produktů z nově vyvynutého materiálu půjdou realizovat a které se setkají s opravdovým zájmem zákazníků. Mezinárodní tým, složený ze studentů marketingu a studentů produktového designu pod vedením marketingových a designových specialistů seskupených do odborných  týmů proto pracuje na návrzích produktů z různých materiálů z oblasti textilního výzkumu. Výsledkem workshopu bude prototyp, visualizace konceptů a akční plán s dalšími kroky k uvedení myšlenky na trh, která bude publiku představena v neděli, 11. 1 . 2015 od 15:00 hodin na veletržním prostranství v hale č. 3.

Zodpovědnost za nápad, koncept, organizaci a kreativní vedení nese drážďanské designové studio Paulsberg, které pořádá staged ve spolupráci s Messe Dresden a Nordwerk Recycling Design. Partnery designové výstavy jsou Univerzita Jana Evangelisty Purkyňe v Ústí nad Labem a School of Form v Poznani. Spoluorganizátory workshopu jsou Centrum pro rozvoj synergie TU Dresden a Gründergarten Dresden. Finančně a komunikačně je staged podporován Českým centrem Berlín a lipskou pobočkou Polského kulturního institutu. Odborně je formát akce zaštiťován  podniky Deutsche Werstätten Hellerau, Forschungskuratorium Textil a Verband der Nord-Ostdeutschen Textil- und Bekleidungsindustrie. Mediálním partnerem je centrum světového designu Rat für Formgebung.

www.staged-designshow.com

www.facebook.com/designshow

 

Místo konání:
room+style / Messe Dresden, Zur Messe, 01067 Dresden
Datum:

Od: 9.1.2015
Do: 11.1.2015

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala