Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

30.10.2014 21:00

Spitfire Company & Palác Akropolis: Antiwords

České divadelní uskupení Spitfire Company představí na 21. divadelním festivalu UNIDRAM v Postupimi hru „Antiwords“, která je ovlivněná legendární hrou Václava Havla „Audience“ z roku 1975. Pod režijním vedením Petra Boháče hrají Jindřiška Křívánková a Tereza Havlíčková.

Spitfire Company se v současné době řadí k nejprogresivnějším divadelním souborům v Čechách je brána jako  otevřená platformou fyzického a vizuálního divadla nebo také jako  hudební a taneční divadlo. Za svou práci obdržela skupina velké množství ocenění, za poslední roku můžeme zmínit cenu „Herald Angel Award” na Frindge festivalu v Edinburgu.

Antiwords
Sklenice cinkají, pivo pění a syčí. Dvě ženy s velkými plešatými hlavami parodují dlouhotrvající chlastání jako mužský rituál nasilí a boje o moc. „Antiword“ odkazuje na legendární hru Václava Havla „Audience“ z roku 1975, ve které prostranický vrchní sládek vypije devět litru piva během pokusu přesvědčit někdejšího spisovatel a nynějšího pomocného pracovníka, aby psal udavačské zprávy. Vzdáleně politickoideologickému kontextu té doby se tu beze slov, s velkou výdrží při pití alkoholu, a s drsnou komikou. Odkrývá základní náměty havlovy aktovky: hrozbu, odpírání, vytrvalost a vandalismus.

Za přátelské podpory „Waschhaus Potsdam“, Česko-německého fondu budoucnosti a Českého centra Berlín

Nové divadlo z Evropy se od 28. 10. 2014 do 1. 11. 2014 prezentuje na mezinárodním festivalu UNIDRAM v areálu Schiffbauergasse v Postupimi. Mladí experimentu naklonění umělci, kteří většinou poprvé hostují v Německu, předvádí inscenace, které přesahují hranice známých žánrů, a ze spojení různých divadelních forem dávajíí vzniknout novým fascinujícím obrazům a světům. Devět z jedenácti pozvaných produkcí jsou k vidění v Německu úplně poprvé. Proto diváky v letošním ročníku čeká směs provokace a zábavy.

Středa 29. 10. 2014, 21.15 hodin
Čtvrtek 30. 10. 2014, 21.00 hodin

Vstup: V předprodeji 12,– € / zlevněné 8,– € / žákovské 5,– €. Na pokladně: 14,– € / zlevněné10,– € / žákovské 7,– €

Místo konání:
Festival Unidram, Waschhaus (Kesselhaus), Schiffbauergasse 6, 14 467 Potsdam
Datum:

30.10.2014 21:00

Organizátor:

Festival Unidram


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala