Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

16.10.2014 19:00 - 17.10.2014

Současné běloruské umění

Rozhovor s umělci a pop-up výstava APPREHENSION OF WAR. Hosty z Minsku jsou Tania Arcimovič, Artur Klinau a Inha Lindarenka. Bude se diskutovat o uměleckém časopisu pARTizan, o situaci umělců a kurátorů a o nezávislé umělecké scéně v Bělorusku. Diskuze bude probíhat v němčině.

APPREHENSION OF WAR

Práce následujících umělců: Ihar Cišyn, Zhanna Gladko, Siarhiei Hudzilin, Michail Hulin, Andrei Liankievich, Andrey Loginov, Alaksiej Lunioŭ, Marina Naprushkina, Alexey Naumchik, Danila Parniuk, Anton Sarokin. Curators: Tania Arcimovič, Artur Klinau, Inha Lindarenka.

“Když se zamyslíme nad konceptem výstavy, narážíme tím současně na spoustu překážek na cestě k diskuzi o dnešním Bělorusku. A to nejen z důvodu, že během posledních 20 let vznikla mimo Bělorusko spousta stereotypů o této zemi. Problém je především současné agresivní vystupování Ruska a jeho následky, které značně komplikují situaci na Ukrajině. Pro mezinárodní společenství a pro nás, občany Běloruska, je tato překážka nejzásadnější. Svět se nám mění před očima. Je nám zcela jasné, že události poslední doby mohou mít kdykoliv na Bělorusko přímý vliv. Navzdory krátké době trvání výstavy jsme se rozhodli navázat na rozsáhlé téma války, která má pro Bělorusko nejen historický význam, ale je i součástí moderních dějin této země. Vycházíme také z možnosti sdílet se zbytkem světa následující pocit – a sice předtuchu války / apprehension of war.“

Výstava bude k vidění jen 16. (19-22 hodin) a 17. Října (14-19 hodin).

Místo konání:

Wilhelmstraße 44 / vstup Mohrenstraße
10117 Berlin
Německo

Datum:

Od: 16.10.2014 19:00
Do: 17.10.2014

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala