Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

29.9.2009 0:00 - 0:00

Smetana, Dvořák, Janáček

Rok české kultury v Kleisthausu: Hudební dopisy
S vydavatelkou Alenou Wagnerovou a Max Brod Triem

 

Prodaná nevěsta a Vltava jsou klasická díla, která proslavila skladatele Bedřicha Smetanu. Jaký osud se ale skrýval za jeho slávou? Antonín Dvořák vytvořil v Americe symfonii Z nového světa a byl tam bouřlivě oslavován jako skladatel a dirigent. Proč se i přes tento úspěch vrátil zpět do Čech? Leoše Janáčka a Kamilu Stösslovou spojil milostný příběh, který až doteď zanechává hádanky. Byla skromná paní múzou skladatele, která ho inspirovala během jeho tvůrčích let?

V edici české knihovny uveřejnila publicistka a socioložka Alena Wagnerová svazek s dopisy tří známých skladatelů Smetany, Dvořáka a Janáčka, který poskytuje pohled do jejich soukromé korespondence a působivě dokresluje vrcholy i pády při jejich životních cestách.

 

Alena Wagnerová bude z dopisů předčítat, německo-české Max-Brod-Trio (Petr Matěják – housle, Maximilian von Pfeil – violoncello, Kerstin Straßburg – piano) ji doprovodí skladbami tří komponistů. Program obsahuje ukázky z klavírního tria g-moll od Bedřicha Smetany, z Dumky Antonína Dvořáka i ze sonát Leoše Janáčka pro housle a klavír.

 

Společná akce Úřadu spolkové pověřenkyně pro záležitosti postižených občanů a Českého centra Berlín v rámci Roku české kultury v Kleisthausu.

 

úterý, 29.9., 19.00 hod.

Kleisthaus, Mauerstraße 53, 10117 Berlín

vstupné zdarma, rezervace na: www.kleisthaus.de, Tel. 030 18 527 - 2648, Fax. 030 18 527 - 1871

 

> měsíční program

Místo konání:

Wilhelmstraße 44 / vstup Mohrenstraße
10117 Berlin
Německo

Datum:

29.9.2009 0:00 - 0:00

Organizátor:

České centrum, Kleisthaus


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala