Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

7.10.2014 19:00

Šíleně smutné povídky Terezy Boučkové v Drážďanech

Známá spisovatelka Tereza Boučková představí během listopadu svou autorskou tvorbu ve čtyřech německých městech. Drážďany jsou prvními z nich. Během čtení a v následujícím rozhovoru uvede své povídky, které právě vydává v překladu Raiji Hauck nakladatelství Karl Rauch Verlag.

Povídky Terezy Boučkové vyprávějí o mužské a ženské osamělosti, ztroskotání manželství, konci přátelství. Postavy v jejích povídkách touží po lásce, úspěchu, přátelství, vnitřním pokoji nebo aspoň klidu ve vychladlém manželství. Jsou připraveny na to, svůj úděl zvládnout. V minimalistickém stylu popisuje Boučková zklamaná očekávání, postupující neurózy či nešťastné úmrtí. Překvapuje čtenáře ostrými pointami a stále znova odhaluje subtilní ironii. Přes na první pohled smutné osudy se tak jedná o četbu, která pobaví.

Tereza Boučková se narodila roku 1957 v Praze. Jako signatářce Charty 77 a nejmladší dceři spisovatele a dramatika Pavla Kohouta jí nebylo dovoleno studovat. Pracovala proto v různých pomocných profesích, jako uklízečka, pošťačka, domovnice. Od roku 1989 uveřejnila pět próz a sbírku fejetonů. V současnosti pracuje jako scénáristka a překladatelka.  

Večer se koná ve spolupráci Dresdner Literaturbüro e.V. / Literárního domu Villa Augustin a Českého centra v Berlíně.

www.literaturhaus-dresden.de

Vstupné 5,- €, snížené 3,- €

 

foto © Martin Vítek

Místo konání:
Literaturhaus Villa Augustin, Antonstraße 1, 01097 Dresden
Datum:

7.10.2014 19:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala