Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

27.2.2018 19:00

Science Café: Daniel Sýkora and Digital Animation

Před devíti lety dostal Daniel Sýkora svou první nabídku z Hollywoodu, a to na spolupráci s Walt Disney Studios. Dnes uvádí do pohybu nejen postavy z animovaných filmů, například ze Lvího krále, ale také díla známých umělců, třeba Vincenta van Gogha. Daniel Sýkora se původně zaměřoval na počítačové hry, ale později si uvědomil, že počítačová animace začíná být v dnešním digitalizovaném světě čím dál důležitější. Cílem jeho softwaru je spojení počítačového programu a precizní ruční práce umělců, hra s pohybem, občas dokonce její převedení do 3D. „Nejdůležitější je respektovat autorův styl a zanechat postavy tak, aby působily přirozeně, ne jako vytvořené počítačem,“ vysvětluje Daniel Sýkora svou vášeň.

Daniel Sýkora (*1980) je docentem na Katedře počítačové grafiky a interakce fakulty elektrotechnické na Českém vysokém učení technickém v Praze.

Science Café je série populárněvědeckých prezentací a přednášek od nejlepších současných českých vědců. Organizátory jsou České centrum Berlín a Nadační fond Neuron v Praze. Nadační fond Neuron rozděluje každoročně grant Neuron Impuls vynikajícím výzkumným projektům zaměřeným na základní výzkum a nejlepší vědce oceňuje cenou Neuron.

Přednáška i diskuze se budou konat v angličtině.

Vstup zdarma

Místo konání:

Wilhelmstraße 44 / vstup Mohrenstraße
10117 Berlin
Německo

Datum:

27.2.2018 19:00

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala