Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

3.8.2013 20:00

Verdi-Wagner galavečer v zámeckém parku Stechau

Jubilejní galavečer ke 200. letému výročí narození Richarda Wagnera a Giuseppe Verdiho: Pražský symfonický orchestr a sbor Pražské konzervatoře zahraje a zazpívá nejoblíbenější árie a chórové skladby temperamentního Itala a povznášející orchestrální úryvky z oper německého mistra. Celý večer bude zakončen impozantním ohňostrojem nad zámeckým parkem.

Romantický park Stechau během Brandeburgských hudebních slavností v létě skutečně ožívá a již odpoledne zve k posezení na sytě zeleném trávníku, skrytých místečkách pod vrbou, nebo u idylických rybníků s výhledem barokní zámek. Nabídka kulinářských specialit jako jsou Wildbret nebo Schliebener Wein Vás přesvědčí, abyste setrvali déle v jeho srdci. Teprve poté, co se zámecký park po koncertu zcela ponoří do tmy, rozehraje se nad vrcholky stromů impozantní ohňostroj k výročí narození obou skladatelů.

Zazní úryvky z opery Richarda Wagnera „Tannhäuser“, „Mistří pěvci norimberští“, „Soumrak bohů“ a také od Giuseppe Verdiho úryvky z „La Traviata“, „Rigoletto“, „Nabucco“ a „Síla osudu“.

Zahraje Pražský symfonický orchestr a sbor Pražské konzervatoře pod hudebním vedením Štefana Britvíka, soprán: Kristi Anna Isene, tenor: Alagi János; uvádí Frederik Hanssen.

Vstupné: 25, 32, 38, 49 € (v rámci cenové kategorie jsou místa nečíslovaná), vstupenky je možno zakoupit zde.

Autobusová doprava z Berlína, 22 €:
15:00 odjezd autobusu z Fehrbelliner Platz
od 16:00 piknik s kejklíři v zámeckém parku
od 19:30 bezplatný program pro děti
cca. 22:15 pompézní ohňostroj nad zámeckým parkem

Všechny ceny již zahrnují rezervační poplatek.

Pořadatel: Brandenburgische Sommerkonzerte gGmbH

Místo konání:
Schloss und Park Stechau, 04936 Fichtwald-Stechau
Datum:

3.8.2013 20:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala