Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

26.9.2017 19:30

Rotkäppslam

Rotkäppslam – mezinárodní Slam Poetry o Rotkäppchen, Little Red Eiding Hood, Cappuccetto Rosso nebo také Červené Karkulce. Pohádku o Karkulce ukážeme z neobvyklých úhlů a její příběh necháme zaznít v různých jazycích.

Co kdyby v jiné jazykové variantě nosila Červená Karkulka v košíčku marmeládu místo vína? Vystoupí například český slamer Anatol Svahilec, který hned v prvním roce svého působení získal českou národní cenu, performerka na poli hudby i poezie žijící v Berlíně Denise Pereira z Portugalska nebo slamer původem z Litvy, Domas Raibys. Opřete se na čtyři minuty, naslouchejte melodii jazyka a nechte se unést do pohádkového světa. Nic se však nemění na tom, že celé vystoupení probíhá formou soutěže a o vítězi rozhoduje publikum! Rotkäppslam bude moderovat zkušený berlínský moderátor a organizátor Poetry slamů Maik Martschinowsky. O uvolněnou atmosféru se postará Gregor Graciano hrou na klavír a po Slamu na všechny čeká chutný výběr typických evropských lahůdek.

Rotkäppslameři:
Stefano Avanzini (IT)
Sarah Ines (DE)
Francis Kirps (LU)
Elke Lichtmann (DE)
Denise Pereira (PT)
Domas Raibys (LT)
Emili Sánchez-Rubio (ES)
Anatol Svahilec (CZ)
Jean-Marc Talamoni (FR)

Vstup zdarma

Rotkäppslam je společná akce organizace EUNIC Berlín a zastoupení Evropské komise v Německu, která se koná v rámci Evropských dnů jazyků. Cílem události je představit jazykovou rozmanitost v Evropě a rovněž pestrost jednotlivých jazyků.

 

 

Místo konání:

Institut français Berlin, Kurfürstendamm 211, 10719 Berlin

Datum:

26.9.2017 19:30

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala