Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

24.3.2012 21:30

Rhythm Desperados

Schlot Saturday Highlight: Funk - Latin - Jazz z Prahy

Ve skupině Rhythm Desperados Quartet se sešli ambiciózní a zkušení jazzoví muzikanti z Prahy a Ostravy. Ve svém repertoáru mají skladby Borise Urbánka stejně jako jazzové standardy; ve své hudbě spojují motivy funku, jazzu a latin.

Rhythm Desperados hráli v mnoha českých jazzových klubech, nevyhýbají se ale ani festivalům a turné v zahraničí – v minulých letech si je mohli poslechnout jazzoví fandové v Mexiku a New Yorku. Když tato čtveřice stojí na pódiu, srší energií a předává ji spolu s nadšením a radostí z hudby přímo publiku – z jejich koncertu prý ještě nikdo neodešel se špatnou náladou.

Kvarteto založili v roce 2004 Michal Hejna a Boris Urbánek. Oba byli členy významných uskupení jako jsou Luboš Andršt Blues Band, Originální pražský synkopický orchestr, ESP nebo Jiří Stivín & Co.. Producent a skladatel Boris Urbánek spolupracoval s mnoha českými hudebníky nejrůznějších žánrů, Michal Hejna je od roku 1991 manažerem ambiciózního projektu AghaRTA Jazz Centre a AghaRTA Prague Jazz Festival.     

Rhythm Desperados Quartet
Rostislav Fraš (sax), Boris Urbánek (keyb), Zdeněk Tichota (b-g), Michal Hejna (dr)

Vstupné: 12,- €, snížené: 10,- €
www.kunstfabrik-schlot.de

Místo konání:

Kunstfabrik Schlot, Edisonhöfe, Schlegelstraße 26, 10115 Berlin

Datum:

24.3.2012 21:30

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala