Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

16.10.2010 0:00 - 0:00

Rhythm Desperados Quartet

Jazz z České republiky
Funk - latina - jazz z Prahy

 

Michal Žáček (saxofon), Boris Urbánek (klávesy), Zdeněk Tichota (baskytara), Michal Hejna (bubny)

 

V Rhythm Desperados Quartet se nesešli žádní „Rhytmus – ničitelé“, ale ambiciózní a zkušení jazzoví hudebníci z Ostravy a Prahy. V svém energicky nabitém vystoupení kombinují prvky funku, latiny a jazzu. Repertoár skupiny se skládá převážně z děl Borise Urbánka, zazní ale také klasika jako Birdland, Sunny, Cantaloupe Island nebo Chamaeleon.

Formace byla založena v roce 2004 Michalem Hejnou a Borisem Urbánkem. Oba získali důležité hudební zkušenosti ve známých skupinách jako Luboš Andršt Blues Band, Originální pražský synkopický orchestr, ESP nebo Jiří Stivín & Co. Boris Urbánek spolupracoval jako producent a skladatel také s řadou českých hudebníků různých žánrů, Michal Hejna je pak od roku 1991 manažer AghaRTA Jazz Centre a AghaRTA Prague Jazz Festival.

 

Hudebníci z Rhythm Desperados jsou častými návštěvníky v jazzových klubech, ale také na festivalech a turné v zahraničí. V březnu tohoto roku cestovali po dobu dvou týdnů po Mexiku a New Yorku. V roce 2006 vydali CD Volcano. Když stojí na jevišti, předávají své nadšení a radost z hudby publiku - a to znamená, že žádný návštěvník neodejde domů ve špatné náladě.

 

Sobota, 16.10., 21.30 hodin

Kunstfabrik Schlot, Edisonhöfe, Schlegelstraße 26, 10115 Berlin

www.kunstfabrik-schlot.de

Vstupné: 10, - €, snížené 8, - €

 

Místo konání:

Wilhelmstraße 44 / vstup Mohrenstraße
10117 Berlin
Německo

Datum:

16.10.2010 0:00 - 0:00

Organizátor:

České centrum, Kunstfabrik Schlot


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala