Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

4.12.2012 20:00

Peníze od Hitlera

Autorské čtení a diskuse s autorkou Radkou Denemarkovou a překladatelkou Evou Profousovou, které byly v tomto roce byla vyznamenány literární cenou Georg Dehio. Moderuje Ernest Wichner.

Gita musela během svého života několikrát doslova projít peklem: jako židovka byla vězněna a mučena nacisty, jako němka byla po válce vyhnána z Čech, a když konečně po desetiletích získala zpět rodinný majetek, byla svými někdejšími sousedy ocejchována jako hamižná stařena. S velkou jazykovou zručností a schopností vytvářet silné plastické obrazy nám autorka nabízí nekompromisní pohled na opomíjenou část poválečných česko-německých dějin.

Radka Denemarková je autorka, která se nebojí svými knihami vždy znovu vstupovat na horkou půdu. V tomto roce byla vyznamenána literární cenou Georg Dehio.
Eva Profousová, narozená v Praze, ale dlouhodobě žijící v Hamburku, je známá především svými překlady současných českých autorů do němčiny, mezi jinými Jáchyma Topola, Jaroslava Rudiše nebo Michala Viewegha.

Doprovodná akce literární ceny Georg Dehio 2012 a Německého kulturního fóra pro východní Evropu, ve spolupráci s Českým centrem Berlín a Literaturhaus Berlin.

http://www.kulturforum.info/php/x.php4?x=1019976

Vstupné: 5,- €, se slevou 3,- €

Místo konání:

Literaturhaus Berlin, Fasanenstraße 23, 10719 Berlin

Datum:

4.12.2012 20:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala