Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

20.11.2010 0:00 - 0:00

Radim Hanousek Quartet

Jazz z České republiky

 

Radim Hanousek (saxofon), Didrik Ingvaldsen (trumpeta), Marián Friedl (kontrabas), Martin Kleibl (bubny)

 

Tentokráte se na pódium v klubu Schlotu postaví česká kapela Radim Hanousek Quartet, ke které patří také norský, v Berlíně žijící trumpetista. Hudebníci hrají moderní jazz a rádi experimentují s novými, někdy i neobvyklými zvuky.

Lídr kapely Radim Hanousek je stejně jako další dva hudebníci z Moravy. Zkušenosti sbíral v několika velkých kapelách, mimo jiné v orchestru Gustava Broma, hrál v latinsko-jazzové kapele Samamba a funkové kapele Gulo Čar. Norský jazzový trumpetista a skladatel Didrik Ingvaldsen je velkým obdivovatelem Milese Davise a osobním přítelem známého krajana Jana Garbarka. V New Yorku patří k zástupcům "downtownové" scény legendární Knitting Factory, kde vystupoval mimo jiné i John Zorn. Didrik Ingvaldsen je vynikající trumpetista se stylem mezi Don Cherry a Don Ellis, jak usuzuje Steve Loewy v All Music Guide.

Po návratu ze studijního pobytu v Texasu se Martin Kleibl rychle etabloval do moravsko-jazzové scény, je také členem Českého filharmonického sboru v Brně. Marián Friedl je na Moravě vyhledávaným kontrabasistou.

 

Sobota, 20.11., 21.30 hodin

Kunstfabrik Schlot, Edisonhöfe, Schlegelstraße 26, 10115 Berlín

www.kunstfabrik-schlot.de

Vstupné: 10, - €, snížené 8, - €

 

Místo konání:

Wilhelmstraße 44 / vstup Mohrenstraße
10117 Berlin
Německo

Datum:

20.11.2010 0:00 - 0:00

Organizátor:

České centrum, Kunstfabrik Schlot


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala