Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

9.11.2014 16:00

Divadlo Líšeň: Sávitrí

Divadlo Líšeň uvede drážďanskému publiku dvě hry: „špatnou“ hru pro dospělé pod názvem „Rekviem“, která představí směšný obrázek dnešní konzumní společnosti, a loutkovou hru pro děti „Sávitrí“. Představení v rámci česko-německého kulturního festivalu Deutsch Tschechische Kulturtage. Pořádá nadace Brücke/Most s podporou Českého centra Berlín a divadla Junge Generation.

Tato mezinárodně úspěšná a cenami ověnčená inscenace na motivy staroindické pohádky pojednává o síle a lásce princezny Sávitrí, která svému manželovi zachránila život.

Divadlo Líšeň vzniklo v roce 1998 v Brně – Líšni. Experimentuje s různými divadelními formami. Využívá loutky, masky a objekty, pracuje s pohybovou a zvukovou stylizací. Inscenace jsou výsledkem dlouhého tvůrčího i lidského hledání mnohdy přesahujícího oblast divadla. Divadlo Líšeň hraje pro děti i dospělé po celé republice i na zahraničních festivalech. Dlouhodobě se věnuje také práci s romskými hudebníky a tanečníky a společně s nimi vytváří inscenace čerpající z tradičního romského umění.

Pořádá nadace Brücke/Most ve spolupr8ci s divadlem tjg. theater junge generation. S podporou regiónu Jižní Morava a Českého centra Berlín

„Sávítrí“- Loutkové divadlo pro děti

Vstupné: 9 € / 5 € / 4,50 €

Místo konání:
Rundkino, Prager Straße 6, 01069 Dresden
Datum:

9.11.2014 16:00

Organizátor:


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala