Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

13.9.2016 19:00

Pražské příběhy Jaroslava Rudiše a Martina Beckera

Český spisovatel Jaroslav Rudiš a německý autor Martin Becker právě vydali nové knihy, které vypráví příběhy ze současné Prahy. Provedou nás místy mimo notoricky známé turistické oblasti a zatáhnou nás do světů myšlenek, které neodpovídají obvyklým stereotypům.

Rudišova „Národní třída“ se odehrává na pražském sídlišti.Hlavní hrdina si říká Vandam a je to ztracenec a rváč, který je připraven zmlátit každého, který nedopatřením naruší řád jeho života na předměstí. Kniha Martina Beckera „Návod k použití pro Prahu a Čechy“ má mnoho hrdinů, svoji roli v ní hrají například Jára Cimrman, Bohumil Hrabal, pražské metro, smažený sýr, ale i čeština. Obě knihy dokazují, že příznačný český humor, který Čechy už ledaskde proslavil, je více než jen pouhé klišé. Ukazuje se to i v knize německého autora Beckera, který se již dlouhou dobu Čechami zabývá a který si zde našel mnoho přátel, mimo jiné právě svého českého kolegu-spisovatele Rudiše.

Jaroslav Rudiš bude moderovat Martina Beckera. Martin Becker bude moderovat Jaroslava Rudiše. A oba přečtou úryvky ze svých nových knih. 

Prodej knih na místě zajistí knihkupectví Bücher am Nonnendamm. Bude k dispozici jak „Nationalstraße“ Jaroslava Rudiše v německém překladu od Evy Profousové (nakladatelství Luchterhand), tak i „Gebrauchsanweisung für Prag und Tschechien“ Martina Beckera (nakladatelství Piper).

Vstup zdarma

 

Foto: Martin Becker a Jaroslav Rudiš © Susanne Krones

Místo konání:

Wilhelmstraße 44 / vstup Mohrenstraße
10117 Berlin
Německo

Datum:

13.9.2016 19:00

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala