Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

8.8.2018 - 16.10.2018

Pražské jaro 1968

Výstava „Pražské jaro 1968“ přiblíží politický kontext uvolnění v Československu v 60. letech a následnou okupaci sovětskými vojsky, soustředí se však i na pestrost kulturního života v době tohoto společenského jara.

Interaktivní digitální výstavní projekt nabízí pohled na dramatické a společenské změny v Československu 60. let jazykem 21. století. Projekt sleduje dynamický politický vývoj v Československu a jeho zásadní figury jako byl Alexander Dubček či zrod disentu. Výstava popisuje ale i vliv uvolněných šedesátých let na společenské dění, kulturu nebo design. Projekt obsahuje texty, audio i video a umožňuje divákovi pohybovat se virtuálním prostorem podle svých zájmů.

Otevírací doba: 8. 8. – 18. 10. 2018, út – so 14 – 18 hodin

Autorka konceptu a kurátorka: Lenka Lindaurová

Spolupracující instituce: Česká televize, Česká tisková kancelář, Dobrovická muzea, Zdeněk Harapes, Masarykův ústav a Archiv Akademie věd České republiky, Ministerstvo zahraničních věcí, Muzeum hlavního města Prahy, Muzeum T. G. Masaryka v Lánech, Nadace Langhans Praha, Národní filmový archiv, Národní galerie v Praze, Národní knihovna, Národní muzeum, Národní technické muzeum, Památník národního písemnictví, Poštovní muzeum, Slovenská národná galéria, Tyršův dům, Uměleckoprůmyslové museum Praha, Vojenský historický ústav Praha a Bratislava

 

Foto: 21. srpen 1968, Praha, archiv Národní muzeum, Sbírka novodobých českých dějin

 

Místo konání:

Wilhelmstraße 44 / vstup Mohrenstraße
10117 Berlin
Německo

Datum:

Od: 8.8.2018
Do: 16.10.2018

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala