Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

10.6.2015 20:00

Pražské dny v Berlíně – Kafka Band

Kafka Band je literárně-hudební projekt z Prahy, města Franze Kafky. Ten měl v roce 2013 130. výročí narození a v roce 2014 90. výročí úmrtí. O více než 100 let později Kafka nepřestává fascinovat, o více než 100 let později jede Kafka Band na turné se svým jedinečným německo-českým soundtrackem.

„Na našem albu je 10 písní, 10 příběhů ze Zámku. Franz Kafka byl jako německy mluvící spisovatel ve svém městě a zemi dlouhou dobu persona non grata. Jeho knihy byly dlouho zakázané. Naše generace jej mohla číst teprve po revoluci. Kafka je často považován za pochmurného autora, ale v Zámku je i spousta černého a absurdního humoru. A taky se v něm vypije spousta piva. To vše patří k naší zemi a kultuře a ovlivnilo to některé naše skladby.“ říká Jaroslav Rudiš.

Písně Kafka Bandu vychází z Kafkova románu Zámek. Kafkova němčina se mísí s češtinou, recitace se zpěvem. Hudba je domorodá, vášnivá, temná a drsná, přesto zároveň hravá, něžná a křehká.

K účasti na projektu získali Jaroslav Rudiš a Jaromír 99 renomované české muzikanty jako Priessnitz, Umakart, Tata Bojs nebo Lesní zvěř a společně vytvářejí nezaměnitelný zvuk. Na kytaru hraje Dušan Neuwerth, který je zároveň producentem alba, na basu a mandolínu hraje a.m.almela, na klávesy a klavír Jiří Hradil a na bicí a perkuse Zdeněk Jurčík a Tomáš Neuverth. V zamilovaném duetu s názvem Hrob hostuje zpěvačka Christine Rahn.

Důležitou část živých vystoupení tvoří atmosférické video nahrávání od  VJ Clad, zakládající se na černobílých komiksových ilustracích Jaromíra 99.

Kafka Band na Internetu a Facebooku.

Událost se koná v rámci akce „Pražské dny v Berlíně“ při příležitosti výročí partnerství měst Berlína a Prahy.

Vstup volný, nutná registrace zde.

 

Grafika: Jaromír 99

Místo konání:

Heimathafen Neukölln im Saalbau Neukölln, Karl-Marx-Straße 141, 12043 Berlin

Datum:

10.6.2015 20:00

Organizátor:

Der Regierende Bürgermeister von Berlin, Senatskanzlei, Magistrát hl. města Prahy


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala