Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

10.4.2017 19:00

Pohlednice z Kunštátu

Podivní přátelé. Dny české poezie.

Básník Wulf Kirsten, Weimar  a básník Vít Slíva, Brno
Moderátoruje Alfrun Kliems slavistka, Berlín

V moravském Kunštátu žil Ludvík Kundera (1920-2010), jeden z hlavních představitelů vzájemného překládání a básnické výměny mezi ČSSR a NDR. Vít Slíva (nar. 1951 v Hradci nad Moravicí) a Wulf Kirsten (nar. 1934 v Míšni) s ním byli úzce spojeni.

Při prvním ze tří večerů české poezie se bude pátrat po střetech českých a německých básníků na druhé straně Železné opony. Oba autoři budou hovořit o básnickém místě Kunštátu, politicky pohnutých časech, Pražském jaru, jeho následcích pro literaturu a o následné nezbytnosti tvůrčího psaní.

Vstup zdarma. 

Akce bude tlumočena. S přátelskou podporou společnosti ECHOO Konferenzdolmetschen

Tato řada akcí je organizována berlínským Domem Poezie společně s Asociací spisovatelů v rámci projektu lyrikline. Akce se konají ve spolupráci s Českým centrem Berlín a jsou podpořeny Česko-německým fondem budoucnosti v rámci Česko-německého kulturního jara.

Česko-německé kulturní jaro 2017 je přeshraniční kulturní iniciativa Velvyslanectví Spolkové republiky Německo v Praze, Goethe-Institutu v Praze, Česko-německého fondu budoucnosti a Českých center v Berlíně a Mnichově ve spolupráci s Ministerstvem kultury a Ministerstvem zahraničních věcí České republiky.

 

Místo konání:

Wilhelmstraße 44 / vstup Mohrenstraße
10117 Berlin
Německo

Datum:

10.4.2017 19:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala