Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

14.11.2005 0:00 - 0:00

Nové české filmy v kině Blow Up

České filmy v Blow up Příběhy obyčejného šílenství/Wrong side up CZ 2005, 107 min., OmeU Režie a scénář: Petr Zelenka Na základě úspěšné divadelní hry natočil Petr Zelenka po kultovních filmech Knoflíkaři/The buttoners a Rok ďábla/Year of the devil komedii o různých podobách lásky. Petr, který pracuje jako řidič vysokozdvižného vozíku v letištním skladišti, by měl mít ve svých třiceti letech život pod kontrolou. Ale místo aby stál oběma nohama pevně na zemi, potácí se a vrávorá, dostává se neustále do víru absurdních situací, které ničí jeho vztah i jeho slibnou kariéru letištního dispečera. Také Petrovi rodiče neodpovídají obecně sdíleným normám. Matka je posedlá konáním dobrých skutků, balíky plnými obnošeného šatstva bombarduje oběti válek a přírodních katastrof po celém světě. Otec svým zvučným hlasem kdysi komentoval socialistické týdeníky, dnes hledá trochu bezradně nové uplatnění. Náhodný telefonát a trocha černé magie uvedou v činnost nezadržitelný proud absurdních situací, které svědčí o šílenství každodennosti.

 

 

České filmy v Blow up

Příběhy obyčejného šílenství/Wrong side up

CZ 2005, 107 min., OmeU

Režie a scénář: Petr Zelenka

Na základě úspěšné divadelní hry natočil Petr Zelenka po kultovních filmech Knoflíkaři/The buttoners a Rok ďábla/Year of the devil komedii o různých podobách lásky.

Petr, který pracuje jako řidič vysokozdvižného vozíku v letištním skladišti, by měl mít ve svých třiceti letech život pod kontrolou. Ale místo aby stál oběma nohama pevně na zemi, potácí se a vrávorá, dostává se neustále do víru absurdních situací, které ničí jeho vztah i jeho slibnou kariéru letištního dispečera. Také Petrovi rodiče neodpovídají obecně sdíleným normám. Matka je posedlá konáním dobrých skutků, balíky plnými obnošeného šatstva bombarduje oběti válek a přírodních katastrof po celém světě. Otec svým zvučným hlasem kdysi komentoval socialistické týdeníky, dnes hledá trochu bezradně nové uplatnění. Náhodný telefonát a trocha černé magie uvedou v činnost nezadržitelný proud absurdních situací, které svědčí o šílenství každodennosti.

 

Místo konání:

Wilhelmstraße 44 / vstup Mohrenstraße
10117 Berlin
Německo

Datum:

14.11.2005 0:00 - 0:00

Organizátor:

Česká centra


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala