Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

30.1.2015 - 3.5.2015

NOCTURNE – ponětí, propast a apokalypsa v současném umění

Nejnovější tvorba sochaře Richarda Stipla (1968) je zastoupena na výstavě Nocturne v Lipsku v kontextu prestižních autorů jako je Tilo Baumgärtel, Stella Hamberg, Julius Hofmann a Rémy Markowitsch.

Výstava v Kunsthalle der Sparkasse v Lipsku dokazuje, kolik kreativní síly může být uvolněno při střetnutí se s tímto klasickým tématem obrazového umění. K vidění jsou práce převážně mladé generace umělců a umělkyň z Lipských galerií.

Ve svých dílech umělci věnují pozornost stinným stránkám lidské existence: temnotě, ohrožení, strachu a ztroskotání. Ukázané obrazy a plastiky adaptují historické vize konce světa obrazového umění, uvažují ale i nově o účinnosti v digitální a informační době. S 16 pracemi 11 umělců shromažďuje výstava široké spektrum rozdílných rukopisů.

K vidění jsou práce těchto umělců: Tilo Baumgärtel, Arno Bojak, Marcin Cienski, Andreas Grahl, Sten Gutglück, Stella Hamberg, Julius Hofmann, Rémy Markowitsch, Sophie von Stillfried, Richard Stipl as Markus Uhr. Kurátor Ralf F. Hartmann.

Více informací naleznete zde http://www.kunsthalle-sparkasse.de/aktuell.html

Výstava potrvá do 3. 5. 2015

Otevírací doba: út, čt-ne a svátky 10-18h, st 12-20h

Vstup: 5e, snížené vstupné 2,5e

Obraz: © Kunsthalle der Sparkasse Leipzig, Foto: Frenzy Höhne, Leipzig

Místo konání:
Kunsthalle der Sparkasse Leipzig, Otto-Schill-Straße 4a, 04109 Leipzig
Datum:

Od: 30.1.2015
Do: 3.5.2015

Organizátor:

Kunsthalle der Sparkasse Leipzig


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala