Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

25.9.2015 19:00

Nebel nad Sprévou: : Film „Alois Nebel“ a jeho autoři

Film „Alois Nebel“ obdržel čestnou cenu Georga Dehia 2015, kterou uděluje Německé kulturní fórum východní Evropy. Ke příležitosti tohoto předání je tento vyznamenaný animovaný film ke zhlédnutí na doprovodné akci kulturního fóra ve spolupráci s kinem Krokodil a Českým centrem Berlín. V následném rozhovoru s tvůrci filmu se bude mimo jiné hovořit o vzniku filmu a jeho úspěchu v České republice a Německu.

Konec osmdesátých let někde na hranicích mezi tehdejší ČSSR a Polskem. Malé nádraží na opuštěném místě kdesi v horách. Zde žije a pracuje výpravčí Alois Nebel, klidně a podle jízdního řádu. Do jeho pravidelného pořádku se ale občas vmíchají nejasné představy: jakoby z mlhy se mu zjevují příběhy, lidé a vlaky z minulosti.

Film „Alois Nebel“ umělecky spojuje velkou historii 20. století ve střední Evropě s osudem malého člověka. Je také ódou na železnici, hlavní nádraží v Praze a na méně známou evropskou oblast Jeseníky a její obyvatele.

Po projekci následuje rozhovor s Tomášem Luňákem (režie), Jaroslavem Rudišem (scénář) a Jaromírem 99 (scénář a výprava). Moderuje žurnalistka Bára Procházková.

Akce je pořádaná Německým kulturním fórem východní Evropy ve spolupráci s kinem Krokodil a Českým centrum Berlín.

Vstup volný
Prosíme o přihlášení k akci do 21.9.2015 buď telefonicky na: +49 (0)331 20098-0 nebo emailem: deutsches@kulturforum.info


Alois Nebel
ČR 2011, 85 Min., německé znění., Regie: Tomáš Luňák

Místo konání:

Kino Krokodil, Greifenhagener Straße 32, 10437 Berlin

Datum:

25.9.2015 19:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala