Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

16.8.2013 18:00

Václav Havel: Antikódy

Divadelní inscenace a rozhovor inspirované Václavem Havlem

Uvedení koláže z krátkých textů Václava Havla, především jeho grafických básní. Jsou plné suchého humoru, jazykových hříček a absurdit. Ve skutečnosti ale vypráví o šílené době a ideologií znetvořeném člověku (50. léta), touze osvobodit se (60. léta) a celospolečenské rezignaci po sovětské invazi roku 1968.

Autor scénáře, režisér a pedagog Jiří Adámek vytvořil vokální kompozici, ve které se prolínají ideologické bláboly, úřední paragrafy a citace dobových melodií. Vše je vyjádřeno jenom pomocí hlasů, mluvy, zpěvu, polozpěvu či rytmizovaných frází. Osm studentů pražské Divadelní fakulty se touto cestou vyrovnává s nedávnou historií své země i celé střední Evropy.

Na základě života a díla českého autora, ochránce práv a pozdějšího prezidenta Václava Havla budou žáci a žákyně Gymnázia Alberta Schweitzer (Neukölln) a hosté diskutovat o aktuálních evropských otázkách v době krize.

Projekt je realizován ve spolupráci Neuköllner Oper e. V., Albert-Schweitzer-Gymnasium a  Českého centra Berlín, pod záštitou velvyslance ČR v Berlíně, JUDr. Rudolfem Jindrákem, za podpory Česko-německého fondu budoucnosti a úřadu městské části Neukölln v Berlíně.

 

Představení

Diskuse

Místo konání:

Albert-Schweitzer-Gymnasium, Karl-Marx-Str. 14, 12043 Berlin

Datum:

16.8.2013 18:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala