Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

16.5.2014 - 18.5.2014

MY MIME. Mezinárodní festival pantomimy a divadla mimů (Berlín – Praha – Varšava)

Čeští, němečtí a polští herci se na tři dny setkají v Berlíně, aby znovu oživili pantomimu, resp. umění mimů - tuto neverbální, všem lidem srozumitelnou uměleckou formu, aby společně pracovali a poskytli mladým začínajícím umělcům určitou platformu.

Během každého ze tří festivalových večerů se budou konat veřejná představení, v 18 hodin v divadle školy Die Etage a ve 21 hodin na dvoře pod širým nebem. Mezi představeními tu vždy bude hrát kapela Roger Dodger Band (D/CZ/ESP/URY/I). Pod vedením Adama Halaše předvedou studenti HAMU v neděli, 18.5. v 18 hodin křehkou pantomimickou grotesku „Kabarett Marceau“, která je věnovaná nejvýznamnějšímu představiteli divadla mimů a která je zároveň inspirovaná jeho krátkými  mimickými etudami.

Jedná se o společný projekt Warsaw Mime Centre, hudebně taneční fakulty AMU v Praze a Die Etage – Školy pro performativní a výtvarné umění, pod záštitou zmocněnkyně Spolkové vlády pro kulturu a média, velvyslance České republiky ve Spolkové republice Německo stejně jako velvyslance Polské republiky ve Spolkové republice Německo, s podporou Českého centra Berlín a dalších partnerů.

Podrobnější informace k programu a k cenám vstupenek najdete na: www.mymime.eu

Místo konání:

Die Etage, Theater a jeviště pod širým nebem, Ritterstraße 12–14, 10969 Berlín

Datum:

Od: 16.5.2014
Do: 18.5.2014

Organizátor:

S podporou Č eského centra Berlín


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala