Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

9.11.2016 19:00

Mime Club: Heydrich

Na 23. mezinárodním divadelním festivalu UNIDRAM v Postdamu představí český soubor Mime Club v německé premiéře hru „Heydrich“, pohybové divadlo s živou muzikou.

Reihard Heydrich – obraz dokonalého vůdce SS, bezcitný manažer a brutální vykonavatel veškerých příkazů. Nesmírně surový muž, zároveň však vynikající šermíř a výjimečný houslista se se svým neobyčejným talentem dává do služeb lidmi opovrhující ideologie, aby se nechal omámit absolutní mocí. Inscenace je velmi silnou studií těla založenou na vojenském sportovním cvičení, prvcích společenského tance, vzorech pohybu v konkrétním rytmu a ostrých řezech mezi jednotlivými záběry. Takto vzniká obraz jedné z klíčových osobností nacionálněsocialistického hnutí pohybující se mezi korupcí, manipulací a chutí ničit.

Mime Club existuje od roku 2012 a pracují v něm umělci všech směrů. Tanečníci, hudebníci, mimové a performeři představili již řadu různých projektů, které zkoumají hranice mezi tancem, pantomimou a pohybovým divadlem. Alexej Byček, režisér a představitel inscenace „Heydrich“ studoval na HAMU v Praze.

Režie, představitel: Alexej Byček
Živá hudba: Tomáš Brummel
Dramaturgie: Jan Zeman
Scéna, kostýmy: Samiha Malehová
Spolupráce na choreografii: Jindřiška Křivánková
Světla: Martin Bitala
Fotografie: Benn Murhaaya

S příspěvkem od „Waschhaus Potsdam“
S příspěvkem od „Nová síť“
Podpořeno Německo-českými fondy budoucnosti

Nákup lístků
12€/snížené 5€/žáci 5€ (na místě +2€)

 

Nové divadlo z Evropy a Izraele představuje mezinárodní festival UNIDRAM, který se bude konat od 8. do 12. listopadu 2016 v areálu Schiffbauergasse Potsdam. Mladí umělci, kteří rádi experimentují, se mnozí poprvé ukáží na německé scéně. Přijedou s inscenacemi překračujícími hranice jednotlivých žánrů, a souhrou různých divadelních forem vytvoří vždy nový a fascinující obraz divadelního světa. Sedm z dvanácti pozvaných produkcí se v Německu objeví poprvé. Po dobu pěti dní budou svými vizemi umělci z Ruska, Izraele, Francie, Maďarska, Česka, Německa a Nizozemí proměňovat jedinečný kulturní areál Schiffbauergasse Postdamu na živé místo výměny.

 

 

 

Místo konání:
Waschhaus, Schiffbauergasse 6, 14467 Potsdam
Datum:

9.11.2016 19:00

Organizátor:

Internationales Theaterfestival UNIDRAM


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala