Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

28.4.2012 - 29.4.2012

Pavel Korbička & Lucie Vítková: MEDIALOG

Jak daleko může být umělec od svého plátna? Jak daleko může být hudebník od svého dirigenta? Zmenšil se svět natolik, že posluchač nevidí podium a přece je svědkem živému koncertu? Intraprostorová performance známe dvojice Korbička & Vítková.

Téměř tisíc kilometrů dělí v současnosti sehrané umělecké duo, lighting designéra Pavla Korbičku a akordeonistku Lucii Vítkovou (Brno – Haag). Vzdálenost však není překážkou, ale impulzem, který vybízí zkoumat novou formu: akusticko – vizuální dialog za pomocí soudobé komunikační sítě Skype.  Na základě možností internetového virtuálního prostoru tak vzniká specifické dílo bez hranic, které rozvíjí jejich předchozí projekt Akustických obrazů.

Z Brna posílá Korbička své laserové paprsky živě pomocí webkamery do Haagu. Zde se „přefiltrovány sítem internetu“ promítají na bílou stěnu. Jejich dynamický obraz je podnětem pro hru Lucie Vítkové. Komunikuje s tímto světlem a improvizuje na akordeon. Pracuje se vzdáleností od mikrofonu a zapojuje pohyb, díky kterému mění akustickou strukturu. Zvuk a znovu i obraz je webkamerou z Haagu přenesen tentokrát do Lipska. Tady se divák-posluchač účastní v přímém přenosu, a to jak modulování prostoru a zvuku v jedné zemi světlem, tak zpětné modulace světla zvukem v zemi druhé.

V rámci čtyřhodinové produkce vznikne kompozice, do které mohou diváci - posluchači libovolně vstupovat a vystupovat z ní, jejich účastí se podílejí na jejím vzniku.

Uvidíte, uslyšíte – živý koncert bez umělců.

28. a 29. 4. 2012, 12:00-16:00
Vstupné volné

www.spinnerei.de, www.luru-kino.de

Organizátor: Akustický obraz MEDIALOG je součástí projektu RegioKiez, který se uskutečňuje v roce 2012 v Lipsku.

Místo konání:
Luru-Kino in der Spinnerei, Leipziger Baumwollspinnerei, Spinnereistraße 7, 04179 Leipzig
Datum:

Od: 28.4.2012
Do: 29.4.2012

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala