Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

22.2.2006 0:00 - 0:00

Martin Fahrner: Steiner aneb co jsme dělali

KNIŽNÍ NOVINKY
Románový debut Martin Fahrnera vypráví o podivuhodné komplikovanosti života.

 

Když se děda ve čtyřicátých letech při tanci zamiloval do babičky, bylo jeho štěstí nejisté: německý voják a česká slečna – jak to jen dopadne? Dědeček bojuje a dopadne to dobře. Také otec později bojuje: na hřišti za svůj fotbalový klub, roku 1968 na barikádách za Pražské jaro a denně proti straně. Jeho syn, který už jako kojenec sedívá na střídačce, má však velký strach z míče a musí si proto hledat vlastní pole působnosti. 

Tento rodinný román plný humoru a nostalgie je knihou měkkých podtónů a velkých událostí. Svým humorem, melancholií a laskavostí připomíná velké české vypravěče Otu Pavla a Bohumila Hrabala.

Martina Fahrner se narodil roku 1964 v Jablonci. Po studiích na pražské DAMU pracoval jako dramaturg v divadlech v Jihlavě a Brně, v současnosti je zaměstnán v divadle v Pardubicích. V Česku uveřejnil svou druhou knihu Pošetilost doktora vinnetouologie.

Předčítají Martin Fahrner a jeho překladatel Mirko Kraetsch. U stolu s knihami Bücher von Nonnendamm lze díla vydaná nakladatelstvím Piper Verlag přímo zakoupit.

 

středa, 22.2.2006, 19.00 hodin

České centrum, Friedrichstraße 206, 10969 Berlin, galerie v přízemí

Vstup volný

 

Místo konání:

Wilhelmstraße 44 / vstup Mohrenstraße
10117 Berlin
Německo

Datum:

22.2.2006 0:00 - 0:00

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala