Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

7.5.2008 0:00 - 0:00

Marta Kubišová: Já jsem já

České centrum a Schlot uvádějí:
Marta Kubišová (zpěv), Karel Štolba (klavír), Milan Hein (moderace)

 

Píseň Marty Kubišové „Modlitba pro Martu“ doprovázela Pražské jaro 1968 a zpěvačka se díky ní stala symbolem úsilí o socialismus s lidskou tváří. Svou hudební kariéru začala Marta Kubišová v divadlech Alfa v Plzni a Rokoko v Praze, mezinárodně známou se stala díky účinkování ve skupině Golden Kids, kde vystupovala společně s Helenou Vondráčkovou a Václavem Neckářem. Třikrát obdržela renomovanou československou hudební cenu Zlatý slavík, potřetí jí však toto ocenění již nebylo oficiálně předáno, neboť se kvůli potlačení reformního hnutí stala personou non grata. Když zpěvačka v 70. letech podepsala Chartu 77 a po uvěznění Václava Havla se stala i jednou z jejích mluvčích, ztratila nadobro jakoukoliv možnost veřejného koncertování.

Svým prvním vystoupením po mnoha letech si tuto skutečnost ale částečně vynahradila: v listopadu 1989 zpívala Marta Kubišová před deseti tisíci demonstranty na pražském Václavském náměstí československou národní hymnu a svou známou „Modlitbu pro Martu“.

 

Tuto a mnoho dalších známých písní jako „Loudá se půlměsíc“, „Lampa“ a „Já budu já“ máte nyní možnost slyšet během jejího berlínského koncertu, který připomíná mimořádnou hudební kariéru Marty Kubišové.

Martu Kubišovou na klavír doprovodí Karel Štolba. Moderátorem večera je Milan Hein, umělecký ředitel pražského divadla Ungelt, ve kterém tato zpěvačka od roku 1998 pravidelně vystupuje.

 

Koncert se koná pod záštitou velvyslance České republiky, Rudolfa Jindráka. S laskavou  podporou Škoda Auto Deutschland GmbH.

 

středa, 7.5., 20.30 hod.

Kunstfabrik Schlot, Edisonhöfe, Chausseestraße 18, 10115 Berlín

vstupné: 10,- €, zvýhodněné 8,- € / 6,- €

rezervace místa: info@kunstfabrik-schlot.de, Tel. 448 21 60

 

> Monatsprogramm

Místo konání:

Wilhelmstraße 44 / vstup Mohrenstraße
10117 Berlin
Německo

Datum:

7.5.2008 0:00 - 0:00

Organizátor:

České centrum, Kunstfabrik Schlot


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala