Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

16.3.2010 0:00 - 0:00

Markéta Pilátová: Žluté oči vedou domů

Rok české kultury v Kleisthausu: čtení

 

Čtyři ženy a jeden tajuplný muž vypravují v prozaickém debutu Markéty Pilátové své navzájem propletené životní příběhy. První dvě ženy jsou mladé, druhé dvě o mnoho starší, všechny hledají lásku, samy sebe a svou skutečnou vlast. Tyto čtyři ženy se sice potkají v Praze, stejný význam pro jejich osud a rozehrávání osobních příběhů má ale i brazilské São Paulo.

 

Autorka nestaví do popředí kouzlo exotiky – spíš velmi zasvěceně vypráví o české historii, o válečných letech a těžkých časech socialismu. Popisuje existenciální orientaci emigrantů v dálce, jejich komplikovaný vztah ke staré vlasti a životní pocit jejich potomků.

 

Napínavě a rafinovaně komponovaný román získal uznání českých čtenářů i kritiky. Nyní ho uveřejnilo rakouské nakladatelství Residenz Verlag v německém překladu Michala Stavarice, z něhož bude předčítat herečka Ruth Geiersberger.

 

Markéta Pilatová žije momentálně v Argentině a u příležitosti návštěvy Knižního veletrhu v Lipsku 2010 zavítá i do Berlína.

 

V rámci večera proběhne prodej knih Markéty Pilátové ve spolupráci s knihkupectvím Unibuch Mitte, děkujeme Ministerstvu kultury České republiky za přátelskou podporu.

 

Úterý, 16.3., 19.00 hod

Kleisthaus, Mauerstraße 53, 10117 Berlin

Vstup volný, o přihlášky na akci prosíme na: Tel. 030 18 527 - 2648, Fax 030 18 527 – 1871

www.kleisthaus.de

 

Rok české kultury v Kleisthausu pod záštitou velvyslance České republiky je společným projektem Českého centra Berlín a Úřadu spolkového pověřence pro záležitosti postižených občanů.

 

> měsíční program

Místo konání:

Wilhelmstraße 44 / vstup Mohrenstraße
10117 Berlin
Německo

Datum:

16.3.2010 0:00 - 0:00

Organizátor:

České centrum, Kleisthaus


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala